menu

Закріплення знань про звукове значення букви «ел». Вправи на доповнення незавершених речень. Інтонаційне читання речень, текстів.
05.08.2014, 12:20

Тема. Закріплення знань про звукове значення букви «ел». Вправи на доповнення незавершених речень. Інтонаційне читання речень, текстів.

Мета. Закріплювати вміння читати склади і слова з буквою «ел»; вчити читати речення, тексти з вивченими буквами;відпрацьовувати орфоепічно правильну вимову звука [л]; збагачувати словниковий запас; розвивати мовлення, творче мислення, вміння правильно інтонувати речення; виховувати бажання дотримуватись правил особистої гігієни. Формувати ціннісне ставлення особистості до самого себе.

Обладнання. Каса букв, картки зі складами і словами, картки – завдання, іграшки лисичка, левеня, Буквар.

Тип уроку: Закріплення умінь і навичок

                                                      Хід уроку

I. Психологічна підготовка учня до уроку

 

Ось дзвінок сигнал подав — 
до роботи час настав. 
Ось і ми часу не гаймо, 
а урок свій починаймо. 

Встаньте, діти, всі рівненько,

Усміхніться всі гарненько.

Усміхніться ви до мене,

Усміхнися сам до себе.

Привітайтесь: «Добрий день!»

 

II. Логопедична розминка

1.Вправи для рухливості губ

«Усмішка – трубочка» - посміхнутися, старанно розтягуючи губи, а згодом витягнути їх вперед трубочкою. 

«Старенька бабуся» - закусити обидві губи зубами й утримувати в такому положенні 5-10 секунд.

Ігровий момент: з’являється Лисичка

2.Промовляння чистомовки

Ла-ла-ла: Лиска на урок прийшла

Лі-лі-лі: В неї лапки ще малі .
Ли-ли-ли: Звірі з лісу більш не йшли. 
Ло-ло-ло: Весело нам всім було. 

ІІІ. Стимулювання та мотивація навчальної діяльності
Вправа «Очікування» 
— Сьогодні ми будемо працювати над закріпленням знань про вивчені букви, їх назви, та відповідні їм звуки. Будем працювати над розвитком мовлення та розвитком уміння будувати речення. Я очікую від вас плідної праці. Сподіваюсь, що ви будете активними, будете читати склади, слова, речення з вивченими буквами. 

Вправа «Інтервю»

З чого складається наше мовлення?

— З чого складається речення?

— На що ді­лимо слова?

— З чого складаються слова?

— Які є звуки?

— Якими можуть бути при­голосні звуки?

— Чим позначаються звуки на письмі?

— Чим відрізняється звук від букви?

IV. Актуалізація опорних знань
1.Повторення вивчених букв, які живуть у вагончиках чарівного поїзда у «Букварі» с.36.

— Як ви думаєте, на чому наша хитрунка сьогодні приїхала до нас?

— Давайте пригадаємо букви на нашому чарівному поїзді. 
2.Виділення звука в словах

— Знову лиска щось вовтузиться. Ой,вона привела нам ще й левеня. Як ви думаєте, чому левеня захотіло до нас на урок?

— Назвіть ще назви тварин, які б могли бути у нас на уроці (Слон, лось, олень, ластівка, козлик, ослик, леопард, лелека). Де знаходиться звук [л]?

3. Орфоепічні вправи

Промовляння скоромовки. Зіставлення звуків [л], [л’]

На узліссі довелося наполохать Лесі лося.

Лось – у ліс, а з лісу – лис.

4. Моделювання слів лось, лис, ліс 
5.Читання складів, слів. 
 

ЛА   ЛО   ЛИ   ЛУ   ЛІ 

АЛ   ОЛ   ИЛ   УЛ   ІЛ

МИЛА         ЛИЛА          МАЛА      МАЛІ
МИЛО         НАЛИЛА    МАЛА       МАЛИ

6. Утворення слів із розрізнених складів (малина, лимони)

— Одне із цих слів ми сьогодні не будемо читати в Букварі. Прослідкуйте,будь ласка, яке і скажете мені в кінці уроку.

7. Читання імен

—  Якою є наша лисичка? (хитренька, облеслива)

— А хто ще такий : хлопчики чи дівчатка

— Прочитайте , як звуть цих хитрульок.

— Чому ці слова пишуться з великої букви?

— Про цих дівчаток ми прочитаємо у Букварику невеликі розповіді.
 

V. Фізкультхвилинка «Пісня про Лисичку» (танець)

Та знову  нашій лисці не сидиться. Вона мені шепоче, що хоче нам заспівати пісеньку, а ми під неї відпочинемо.
VІ. Вивчення нового матеріалу
1.Робота з «Букварем» с.38. 
1) Робота з ілюстрацією

2) Читання тексту учителем

— Яке слово потрібно добавити в другому реченні?(слово «ляльку»)

— Яке слово потрібно добавити в четвертому реченні? (слово «воду») 

3) Читання учнями в парах

4) Бесіда про засоби особистої гігієни
—  Які імена дівчаток нам зустрілися? (Ніла, Аліна і Ліна) 
— Чому Ніла, Аліна і Ліна пишуться з великої букви?(Це імена) 
5).Читання учнями по реченню

6). Читання кращим учнем
VІІ. Фізкультпауза

Раз, два, три! Очі догори! 
На чотири та й на п’ять 
Будем міцно їх стулять. 
Знову очі догори 
Ми рахуєм раз, два, три!
 

3.Бесіда за ілюстрацією в «Букварі»(с.39). 
— Кого бачимо на повір’ї?(дівчаток) 
— Що вони роблять ?(збирають малину) 
— А для чого вони це роблять?

— Давайте довідаємось із тексту

4. Читання вчителем

5. Читання ланцюжком 

6. Робота над інтонацією 3 і 6 речень.

7. Читання учнями

VІІІ. Підсумок уроку (Провести за допомогою технології «Мікрофон»). 
— Яку букву продовжували вивчати? 

  • Який звук вона позначає? 
  •  З якої букви пишуться імена? 
  •  То яке слово ми не знайшли у жодному з текстів? (лимони)

—  Мені сподобалось , як ти працював на уроці . Наші з тобою, лиско, очікування від уроку справдились. Ви були активними, виразно читали, відповідали на запитання, доповнювали речення.

Категорія: 1 клас | Додав: РІТА | Теги: урок, навчання граоти
Переглядів: 2029 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]