menu

Закріплення звукового значення букви «ха». Опрацювання тексту «Казкові хмаринки». Загадка
12.07.2014, 12:11

Тема.  Закріплення звукового значення букви «ха». Опрацювання тексту «Казкові хмаринки». Загадка

Мета. Закріпити знання учнів про букву «ха» . Формувати навички читати склади і слова з буквою «ха»; вчити читати речення, тексти з вивченими буквами; збагачувати словниковий запас; розвивати мовлення, творче мислення, вміння правильно інтонувати речення. Розвивати фонематичний слух, зв'язне мовлення, вміння доводити свою думку. Формувати ціннісне ставлення особистості  до природи.

Обладнання. Предметні малюнки хмаринки веселої та злої, хом’ячка, мікрофон, фішки, презентація, відеоролик до пісні «Хмаринки»

Тип уроку. Закріплення вивченого матеріалу 
                                                                    Хід уроку

І. Організаційна частина

1. Психологічна підготовка до уроку

Знову день починається, 
Сонечко в небі усім нам всміхається. 
Знає, що гарно жити малечі. 
Ранком взяли свої речі на плечі, 
А дзвіночок – дзень-дзелень, 
Розпочався новий день. 

2. Готовність до уроку

II. Логопедична розминка

1.Вправи для рухливості губ та язичка

Прокинувся зранку наш язичок, відкрив віконечко, подивився наверх – де ж там сонечко сховалося? Та не побачив його: подивився наліво, потім направо, заглянув в озерце. І там його не знайшов.

  • А чому язичок сонечка не знайшов? (Його заховала хмаринка)

— Дивіться, яка вона розгнівана. Давайте надуємо щічки, щоб показати, яка вона злючка. А тепер посміхніться до неї. Давайте знову її поперекривляємо і знову посміхнемося. (мультимедійна підтримка)

2. Промовляння скоромовки, вивченої на попередньому уроці

Хихотіли дітлахи:

— Ха – ха – ха! та Хи – хи – хи!

— Хо – хо – хо! та Хе – хе – хе!

Посміховисько яке!

ІІІ. Стимулювання та мотивація навчальної діяльності
Вправа «Очікування» 

— Отож, хмаринка розвеселилася і хоче,щоб ми сьогодні на уроці попрацювали над закріпленням знань про вивчені букви, їх назви, та відповідні їм звуки, зокрема закріпили знання про звукове значення літери «ха». Будемо вдосконалювати своє мовлення та розвиватимемо уміння будувати речення. Я очікую від вас плідної праці. Сподіваюсь, що ви будете активними, гарно читатимете склади, слова, речення з вивченими буквами. 

Вправа «Інтервю»

— Отож, давайте пригадаємо. З чого складається наше мовлення?

— З чого складається речення?

— На що ді­лимо слова?

— З чого складаються слова?

— Які є звуки?

— Якими можуть бути при­голосні звуки?

— Чим позначаються звуки на письмі?

— Чим відрізняється звук від букви?

IV. Актуалізація опорних знань
1.Повторення вивчених букв, які живуть у вагончиках чарівного поїзда у «Букварі» с.96.

— Як ви думаєте, на чому хмаринка сьогодні завітала до нас на урок?

— Давайте пригадаємо букви на нашому чарівному поїзді.

2. Звуковий аналіз слова 

— А завдання буде приносити нам відгадка із загадки в підручнику. (читання загадки Буквар с.99)

— Щоб хмарка приносила нам неважкі завдання, давайте її трошки задобримо. Зробимо звуковий аналіз цього слова. Яким є звук [х], у слові хмарка?

— Які слова вам знайомі, де буква «ха» позначає м’який приголосний звук?

3. Вправа « Підбери інтонацію!» (мультимедійна підтримка)

— А завдання буде приносити нам відгадка із загадки в підручнику.

— Давайте прочитаємо перші склади, які принесла хмаринка.

— Ох – ох – ох!

— А коли люди так говорять?

— Передайте це інтонацією.

— А ці слова коли промовляють?

— Ах – ах – ах!

— Ух – ух – ух!

— Ха – ха – ха!

4. Вправа «Знайди моє слово» (мультимедійна підтримка)

— Прочитайте слова і поміркуйте, якими з них хмаринка сказала про себе.

пу                                   марка

да    х                     х      ліб  

мо                                  віст

легко – легенько

близько - близенько

— А ці слова яким чином відносяться до хмарки?

V. Фізкультхвилинка

— А дивіться хто ще прибіг подивитись на хмаринку. Давайте і хом’ячка запросимо до нас на урок. А який вірш ми знаємо про цю тваринку?

— Отож, відпочинемо з хомкою.

Хомка, хомка, хом’ячок,

Посмугований бочок.

В хомки гарна звичкак є:

Хомка рано устає,

Прибирає двір і хату ,

Почина робить зарядку:

Раз, два, три, чотири, п’ять –

Хоче хомка сильним стать.

VІ. Вивчення нового матеріалу
1.Робота з «Букварем» с.98 – 99. 

— А хочете я вам прочитаю цікаву історію, яку поспостерігав і записав для нас хом’ячок.

2. Опрацювання тексту «Казкові хмаринки»

— Слухаючи, поміркуйте, де хом’ячок міг побачити цю історію?

>   Читання тексту вчителем

— Як звали хлопчика, що спостерігав за хмаринками?

— А де він міг за ними поспостерігати?

>   Словникова робота

— В тексті зустрілося такі слова, значення яких я не розумію. Допоможете мені їх з’ясувати.

>  Читання колонок слів, що зустрінуться в тексті

химерні                     вмостились               овечки

волохаті                    затулила                    стадо

грайливі                   відігнала                    хобот

(1 стовпчик слів – тлумачення, 2 – про імітувати рухами, 3 – пояснити, використовуючи опис)

>  Напівголосне хорове читання

— Зараз ми прочитаємо цей текст разом, вашим завданням буде: прослідкувати, які речення зустрічаються в тексті.

> Робота над інтонаційним забарвленням

— Зачитайте окличне речення.

— Як будемо читати питальне речення?

VІІ. Фізкультпауза

Раз, два, три! Очі догори! 
На чотири та й на п’ять 
Будем міцно їх стулять. 
Знову очі догори 
Ми рахуєм раз, два, три!
 

>   Читання в парах

—  Прочитаємо цей текст в парах , щоб підготуватися до вибіркового читання.

>  Вибіркове читання

— Кому подобалось спостерігати за хмаринками?

  • Яку пісеньку заспівав Михайлик?
  • На кого були схожі хмарки?
  • Яке запитання поставив перед собою хлопчик?

> Декламування вірша

— А чи знаєте ви де живуть хмаринки?

Білі хмаринки у синьому небі,
Дещо спитати мені у вас треба.
Чи довго над світом ви мандрували?
Дощами де землю ви напували?

Білі хмаринки такі невагомі,
Чом же, скажіть, не сидиться вам вдома?
Чом же вас тягне подалі від хати?
Чом же мені сумно вас проводжати?

Білі хмаринки пливли і мовчали,
Тяжкую думу від мене ховали,
Бо вони знали про долю хмаркову,
Завше блукати, не маючи дому.

> Розвиток зязного мовлення

— Розгляньте ілюстрацію в підручнику. Висловіть свою думку, чи відповідає вона змісту тексту.

Вправа « Я – хмаринка»
>  Пісня «Хмаринки» ( мультимедійна підтримка)

Музика: Н.Антоник. Слова: Н.Свойкіна. 

 

1.Бувають хмаринки подібні на вітер, 
На ніжну пір’їнку, на сонячні квіти, 
На коників білих, на зайчика й рибку, 
На човен з вітрилом, що плаває швидко. 

Приспів: 
Давай ми з тобою туди помандруєм – 
Де небо рожеве, де сонце ночує. 
Давай у хмаринки ми будем пірнати, 
З веселки барвистої разом з’їжджати. 

2.Бувають хмаринки подібні на казку, 
Мені розкажи ти цю казку будь ласка, 
А може у сні мені диво насниться, 
Хмаринки чк мультики будем дивитись. 

Приспів: 
Давай ми з тобою туди помандруєм – 
Де небо рожеве, де сонце ночує. 
Давай у хмаринки ми будем пірнати, 
З веселки барвистої разом з’їжджати. 
 

 

Давай ми з тобою туди помандруєм – 
Де небо рожеве, де сонце ночує. 
Давай у хмаринки ми будем пірнати, 
Шкода, але ранок, пора прокидатись.

— Слухаючи пісню, уявіть себе хмаринкою. Що б вам хотілось, будучи на місці хмаринки.

VІІІПідсумок уроку

— Над якою буквою допомогла нам хмаринка попрацювати?

  • Які звуки вона позначає? 

— Нам з хмаринкою сподобалось , як ви працювали на уроці . Наші з тобою, хмарко, очікування від уроку справдились. Ви були активними, виразно читали, відповідали на запитання, зв’язно висловлювали свою думку.

 

Категорія: 1 клас | Додав: РІТА | Теги: Навчання грамоти
Переглядів: 5338 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]