menu

Тема: Позакласне читання «Істина в доброчинності»
10.06.2016, 10:52

Тема: Позакласне читання «Істина в доброчинності»

Мета: розширити знання учнів про гуманні відносини, добрі  вчинки,  продовжити вчити  працювати над художніми творами, виділяти головну думку, давати оцінку позитивним і негативним дійовим особам; передавати зміст твору і свої враження від прочитаного; виховувати бажання бути схожим на позитивних героїв,  робити  добрі вчинки, щоб вирости і чинити хороші справи.

Обладнання : виставка малюнків, ілюстрацій, твори різних жанрів.

                                     Хід  уроку

 Організаційний момент.

Давайте привітаємося з нашими гостями.

Подаруйте їм ласкаві слова вітання.                                                                                                         

Закрийте оченята і побажайте добра людям, які прийшли до нас в гості.

Я хочу їм подарувати урок разом з вами, а вам за це подарю оцінки.

Але я прошу вашої допомоги.

Поверніться один до одного і побажайте один одному успіху.

До якого уроку підготувались?

То хто ж ми на уроці читання?

Я прийшла знову з подарунками.

А дарунками буде такий матеріал для мовної розминки.

- Прочитайте вислови.

n Людиною народжуються всі, але Людиною повинен стати.

n Людина народжується щоб творити добро.

n Страшна людина байдужа.

n Блаженна та людина, яка виконує заповіді Божі.

n Життя людини найвища цінність.

Знайдіть своє місце у цих реченнях.                                                                                             

 

 

 

 

  Мене цікавить одне лише питання. Хто знайшов своє місце у вислові: «Страшна людина байдужа»?

Тоді спокійно буду проводити урок.

А темою сьогоднішнього позакласного читання є «Істина в доброчинності».

Метою є: «Уточнити і розширити знання учнів про добро і зло,  працювати над художніми творами, давати оцінку позитивним і негативним героям,  передавати зміст прочитаного».

Девізом уроку є:

Людина починається з добра,

Із ласки і великої любові,

Із батьківської хати і двора

З поваги, що звучить у кожнім слові

                                           Л.Забашта

Ми будемо працювати сьогодні за законом життя «Навчаючись вчимося».

У ньому істина, вона рятівна.

І додамо до цього закону

віру, надію, щирість, красу, добро, терпіння, любов.   (Ь - В)

Помилки можна уникнути, а мудрість залишається.

Прийміть мою істину, а якщо ні, то докажіть свою.

І так починаємо працювати над темою уроку.

Відкриваємо 1-у сторінку

ЖИТТЯ ЛЮДИНИ - НАЙВИЩА ЦІННІСТЬ.

1.В.Симоненко «Ти знаєш, що ти Людина».

2.Б.Грінченко «Як треба жити».

3.Л.Забашта «Людина починається з добра».

4.Казка «Добро і зло».

5.В.Сухомлинський «Палець у чорнилі».

Оцінні судження героїв. Виведення головної думки творів.

Відомості про В.О.Сухомлинського.

Колективне опрацювання оповідання В.Сухомлинського «Через потік».

 

 

                                                                                                

 

 

Комбіноване читання.

Словникова робота: ярок, потік.

Самостійне читання (підготовка до тесту)

                           ТЕСТ

1.Звідки йшли діти? а)зі школи;  б)з кіно.

2.Яка була погода? а)ясна;  б)похмура.

3.Хто перейшов перший потік?  а)Ніна;   б)Андрійко.

4.Які почуття охопили Андрійка? а)сором;   б)задоволення.

5.Як повів хлопчик себе потім?  а)переніс Ніну;  б)залишив Ніну.

Читання ланцюжком

Вибіркове читання

-Звідки поверталися діти?

-Яка пересторога чекала на них?

-Як повів себе спочатку хлопчик?

-Що охопив Андрійка?

                                                               

- Як поступив він знову?

Групове завдання

1.Які почуття пережив хлопчик?

2.На які роздуми націлює нас автор?

3.Андрійку було приємно, бо...?

Дискусія за прочитаним.

- Яка головна думка твору?

- Що повчального взяли з твору?

- Чи сподобався вам Андрійко?

- Про що хотіли б поговорити при зустрічі з ним?

- Чи хотіли б мати такого товариша?

Групове завдання.

1.Скласти лист-подяку.

2.Скласти оповідання за аналогією.

 

 

 

 

 

                                                                                               

3.Продовжити оповідання.

Різновиди читання.

- Читання в особах.

- Незнайко.

- Вправи на розвиток читацьких навичок.

- Хто знайде швидше?

- Андрійко і Ніна.

- Шумить бурхливий...

- Сідай мені...

Вірш «Ти добро лиш твори повсюди».

Рід, родина, сім’я.

Родина, родина

від батька до сина,

від матері доні

добро передай.

Вірш Варвари Гродської «Вчуся у бабусі».

                                                               

Лідія Компанієць «Татова порада».

Олена Журлива «Маленька господиня».

Розповіді дітей про добрі справи в сім’ї.

Вірш «Від рідної хати дитину».

Закон істини добра

- Старайся бути завжди людиною, як би це важко не було.

- Поважай менших і старших.

- Будь милосердним і добрим.

- Бережи своїх батьків.

- Шануй почуття іншого.

- Подумай перед тим, як щось робити.

- Запитай у своєї совісті про свою провину.

- Виконуй заповіді Божі.                                                                                                                                                                                                                

- Живи з вірою, надією і любов’ю.

Дивосвіт навколо нас (огляд виставки малюнків).

Мудре слово книги (огляд виставки книг «Твори добро»)

Саморефлексія.

Я сподіваюся, що опрацьовані твори надихнуть вас на добрі справи, ви шануватимете своїх рідних, друзів, поважатимете старших, будете рости чесними, справедливими, вихованими дітьми. Не марнуйте золотих хвилин життя. Ростіть мудрими, добрими, уважними.

Домашнє завдання: Казки українських письменників.

 

 

 

 

 

 

 Огляд рекомендованої літератури.

 

 

 

 

 

 

Категорія: 2 клас | Додав: РІТА
Переглядів: 1275 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]