menu

Я у світі "Людські чесноти. Патріотизм"
30.06.2016, 11:49
Тема уроку: «Людські чесноти. Патріотизм.»

Мета уроку: розкрити поняття «патріот», поглибити знання дітей про загальнолюдські якості, розвивати мовлення, збагачувати словниковий запас новими термінами, розвивати вміння вибирати між позитивними і негативними рисами, прищеплювати бажання удосконалювати свій внутрішній світ, виховувати бажання бути малим патріотом України.

Обладнання: презентація до гри «Добре-погано», смайлики, кросворд «Чесноти українців», картки до «асоціативного куща», твори В.О.Сухомлинського, прислів’я до кросворду «Чесноти українців», мультфільм про Україну, вірш В.Саміленко «Патріоти»
Хід уроку

І. Організаційний момент

Доброго ранку!
Доброго дня!
Доброго вечора –
Нині, щодня!

Хай не псується годинник на вежі
Хай буде все на землі, як належить
Сонце – як сонце, літо – як літо,
Дощик – як дощик, діти – як діти!
Маку – цвітіння, жита – врожаю,
Небові – миру, голубу – неба.
Кожній дитині всього чого треба.
Хай усміхаються діти щодня
Доброго ранку, доброго дня.
Гостям присутнім бажаєм добра.

ІІ. Актуалізація знань. Перевірка домашнього завдання.
«Людські чесноти»
1. Гра «Погано – добре» (ІКТ)
За картинками визначають людські чесноти та вади і піднімають смайлик(веселий-сумний),коментують свій вибір.
2. Індивідуально – творче завдання «Розпізнай людську чесноту»
Асистент учителя заздалегідь складає життєві ситуації, які розкривають тільки людські чесноти, при цьому не називає їх. Це мають зробити учні.
• Про милосердя
• Про щирість
• Про дружбу
• Про турботу
• Про мужність

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

1. Вірш «Любіть Україну» В. Сосюри – декламує вчитель.

Любіть Україну, як сонце, любіть,
як вітер, і трави, і води…
В годину щасливу і в радості мить,
любіть у годину негоди.

Любіть Україну у сні й наяву,
вишневу свою Україну,
красу її, вічно живу і нову,
і мову її солов'їну.

Любіть у труді, у коханні, у бою,
як пісню, що лине зорею…
Всім серцем любіть Україну свою —
і вічні ми будемо з нею!

4. Бесіда за віршем:
- Про що йде мова у вірші?
- До чого закликає автор?

5. А як називають людей, які усім серцем і ділами люблять свою Батьківщину? Допоможе нам визначити кросворд «Чесноти українців»
/на партах у послідовності лежать прислів’я, діти у парі визначають чесноту; визначивши чесноту – відкривається слово по горизонталі в кросворді/(ІКТ)

ІV. Оголошення теми і мети уроку

- Ви вже здогадалися , що сьогодні на уроці ми дізнаємось…
- Хто такі… патріоти?
- Тож , щоб досягти успіхів, ми вчили, що необхідно поставити мету перед собою.
- Яку мету ви особисто ставите сьогодні на уроці? /Діти висловлюються…/
А я бажаю вам:
- Навчитись слово цінувати
Гарне спілкування собі обрати,
Співрозмовників своїх поважати
І нове з уроку запам’ятати,
Вчіться труднощі долати
І один одному допомагати.

V. Вивчення нового матеріалу.

- Які ви знаєте журнали для дітей?
- Сьогодні я вам пропоную стати співавторами нашого журналу. Але що то трапилося з назвою, певно Дід Буквоїд поз’їдав букви хоче нас заплутати, та ми з цим впораємося: п.тр..т . Назвемо наш журнал... «Патріот».

1. «Перша сторінка» - «Асоціативнй кущ»
На партах у вас лежать пари слів.
-Що це за слова? (антоніми)
-До якої частини мови вони належать?
- Оберіть слово, яке на вашу думку, підходить до слова «Патріот»./Діти обирають і кріплять на дошці на сторінці 1/

2. «Друга сторінка» - «Тлумачний словничок»
Виступ мовознавця: патріот, патріотизм.
/вивішують матеріали на дошку/

3. Третя сторінка» - «Літературна стежина» - ІКТ
Робота у групах
- Прочитайте твори В. Сухомлинського : «Пихата жаба», « «Все співає в лісі», «Розділена радість», Відлітають журавлі»/читає учитель/.
- визначте його мету,
- ознайомте із змістом оповідань своїх однокласників
- Учні переказують , використовуючи ігровий прийом «Стоп…»./За власним бажанням переказують твір при цьому мають сплеснути в долоні і сказати «стоп», якщо хочуть продовжити/
Після роботи групи учні роблять свої висновки, а вчитель підсумовує висловом по темі і меті тексту, заповнює сторінку журналу.

4. Фізкультхвилинка «В нашім класі друзі всі…»

5. «Четверта сторінка» - «Історичними стежинами»
Сторінками історії «Видатні постаті України»
- Ви вже добре знаєте, що найбільше чудо, яке створила природа є … /діти - ЛЮДИНА/

- Саме люди є творцями багатства, величі рідної землі. Наші історики підготували декілька повідомлень про патріотів.
1. Я.Мудрий.
2. М.Грушевський .
3. Б.Хмельницький.
4. О.Новаківський.
5. К. Гриб.

/Заповнюють карту України портретами, які прикріплюють до того місця, звідки вони є вихідцями/
- Дивіться, у нас ще є місце для світлини. Як ви думаєте, кого тут не вистачає?/діти:- Нас/Вивішує учитель світлину.

6. «П’ята сторінка» - «Це цікаво»
- Подивіться мультик юного патріота Болдурата Вадима із Запоріжжя, до чого закликає школяр своїм фільмом?
-
VІ. Підсумки уроку.

1. «Шоста сторінка» - «Ми знаємо»
Сенкан
1. Людина, яка діє для добро Батьківщини? – ПАТРІОТ.
2. Який він? – СМІЛИВИЙ, РІШУЧИЙ.
3. Що робить? – ЛЮБИТЬ, ШАНУЄ, ЗАХИЩАЄ.
4. Висновок. Дбає про свою країну.
5. Синонім. Герой!
Оцінювання відповідей дітей.

2. Д/З: – Доповнити «Закони патріота» , прочитати вірш В. Саміленка «Патріоти».
Категорія: 3 клас | Додав: Адюл
Переглядів: 1700 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]