menu

Швидкочитання. Фотографічна пам'ять
01.05.2014, 11:35
 

 

Можливості людського ока по фотографічному сприйняття образів в тисячі разів є витонченішими і тонше, ніж у самих  досконалих фотокамер. Всебічно дослідити його можливості ще тільки належить.
ВСТУП
У цьому розділі викладені дев'ять головних практичних методів вказування, які повинні допомогти вам зміцнити свій периферичний зір і циклопове сприйняття, а також отримати контроль над ними.
МОЖЛИВОСТІ фотографічної пам'яті
Відкрийте  книгу на будь-якій сторінці і дивіться на неї
протягом однієї секунди. Чи зможете ви потім згадати хоч якесь слово, малюнок або пропозицію? Впізнаєте ви цю сторінку знову? Як відомо, інформація дійсно поглинається нами. Якщо ви сумніваєтеся в цьому, подумайте про те, як багато вдається миттєво засвоїти очам, коли раптово виїжджаєш на своїй машині з-за повороту гірської дороги: безліч легкових машин і вантажівок, що їдуть назустріч, безліч - в тому ж напрямку, що і ви; і крім цього - мільйони дерев, тисячі будинків, а ще птахи і тварини. І все це відбувається за частку секунди! Подумайте, якою дрібницею здаються в порівнянні з   кількома словами на сторінці, - ви здатні зробити це!
МЕТАВКАЗІВКА ТА ЇЇ МЕТОДИ
Методи метаувказівки, які наводяться нижче, використовують периферичний зір і здатність вашої системи "око / мозок" до вражаюче швидкого фотографування.
Особливо корисно вправляти очі спочатку на дуже високих швидкостях, фактично не ставлячи перед собою мету розуміння, і відразу ж після цього попрактикуватися в цих же
методах на ваших нових, нормальних швидкостях.
  Тим самим ваш мозок краще звикне до більш високого темпу. Часто буває краще почати з використання методів метавказування на матеріалі, який вже знайомий, - тим самим ви вб'єте двох зайців відразу: пригадаєте те, що прочитали раніше, і одночасно "разомнете" свою систему "око / мозок" перед рішенням майбутніх завдань. Після закінчення даного розділу попрактикуйтесь у використанні методів метавказування на всьому, що ви до сих пір читали. Проробляючи це, намагайтеся працювати на граничних для себе швидкостях.

Охоплення пари рядків
Охоплення пари рядків   полягає в тому, що зараз ви будете систематично охоплювати і вловлювати два рядки відразу.
Для правильного виконання даної вправи рухайте своєю указкою під парою рядків плавно, піднімаючи її на кілька міліметрів, коли вам потрібно повернутися в зворотному напрямку, після чого знову плавно рухайте указку під наступною парою рядків. Охоплення двох рядків являє собою прекрасний метод змусити ваш мозок звикнути до використання поряд з горизонтальним баченням і вертикальне. Це виявляється набагато легше, ніж ви можете очікувати, а багато культур взагалі використовують вертикальне бачення в якості основного. Наприклад, японці і китайці вже впродовж тисяч років віддавали вертикалі перевагу перед горизонталлю.
Аналогічно музиканти по необхідності поєднують при читанні нот вертикальне бачення з горизонтальним. Якщо ви вмієте читати нотний запис, то повинні бути в змозі перенести цей уже освоєний вами навик на текстуальне читання з охопленням двох рядків.
Змінне охоплення
Змінне охоплення  ідентичний охопленням пари рядків. Крім того, цей метод дозволяє вам охоплювати і засвоювати за раз стільки рядків, скільки, на вашу думку, ви в змозі засвоїти.
"Зворотне" читання - прохід у зворотному напрямку
Перевагою "зворотного" читання  є те, що воно дозволяє миттєво подвоїти швидкість читання завдяки використанню зворотного проходу очей для засвоєння інформації, а не просто для того, щоб повернутися до початку наступного рядка.
"Що? - Запитаєте ви. - Не смішіть мене: читання задом наперед просто залишить у мене в голові мішанину безглуздих, нічого не значущих слів".
Зворотне читання легше, ніж ви думаєте. В кінцевому рахунку, представники багатьох культур, зокрема ізраїльської і арабської, воліють читати справа наліво.
Однак це ще не все. Секрет читання в зворотному напрямку лежить в тому, що насправді ви зовсім не читаєте в зворотному напрямку! Якщо ви засвоюєте за одне призупинення п'ять або шість слів, що повинні зараз робити без всяких труднощів, то текст, який ви бачите при кожному призупиненні, розташовується в нормальному порядку. Єдиною додатковою роботою для мозку є зараз необхідність розмістити зафіксовані їм великі осмислені шматки в правильному порядку - так, як це робиться, наприклад, при складанні розрізної головоломки. При читанні мозок і так робить щось подібне. Розглянемо, наприклад, таке речення: "Люди, які вважають, що нормальні швидкості читання, що перевершують 1000 слів на хвилину, можливі, цілком мають рацію". В даному випадку мозку доводиться тримати весь текст "в підвішеному стані", поки він не отримає останню порцію інформації, яка додасть сенс всій пропозиції. При зворотному читанні процес носить ідентичний характер. Ви переконаєтеся, наскільки це легко і ефективно.
При проході в зворотному напрямку використовуються точно такі ж рухи рук, як і у випадку охоплення пари рядків або змінного охоплення; потрібно всього лише змінити напрямок руху на протилежний.

Категорія: Самоосвіта | Додав: РІТА | Теги: швидкочитання, самоосвіта
Переглядів: 833 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]