menu

Навчання чи мука? Поради батькам
24.12.2012, 12:03
 Ваша дитина не хоче вчитися. Що можете ви, батьки, зробити в цій ситуації?
1. Поставте мету
Поміркуйте разом зі своєю дитиною над такими питаннями: яка мета відвідування школи і яка від цього користь? Чому важливі такі роздуми? Погодьтеся, ніхто з дорослих у здоровому глузді не став би намагатися і докладати зусилля в якому-небудь справі, не знаючи, навіщо йому це потрібно. Так і дитина проявить більше інтересу до навчання, якщо буде знати чітку відповідь на це питання. Навіщо учень ходить до школи? Ролан Биков пояснював, що завдання учня не в тому, щоб його вчили, а в тому, щоб вчитися.
2. Допомога
Батьки, допоможіть своїй дитині навчитися вчитися. Адже у багатьох проблем з навчанням було б набагато менше, якби дитина знала, що значить «вчитися».Яка користь від такого вміння? Школу недарма називають «репетицією дорослого життя». Багато в чому від вас залежить, чи стане ваша дитина згодом самостійнолю або залежною від оточуючих. Працьовитою або ледачою. Чи буде вміти думати і приймати мудрі рішення. А звичка думати, погодьтеся, в дорослому житті ой як знадобиться. І батькам, коли прийде час, легше буде відпустити в самостійне плавання свою вже по-справжньому дорослу дитину. Ви будете впевнені, що з такими навичками вога не пропаде. Одна голова добре, а дві краще. Подумайте, з якого предмету ви б змогли допомогти своїй дитині особисто, а де, можливо, необхідний репетитор. Врівноважено підходите до здібностей і можливостей своєї дитини. Не вимагайте від неї неможливого. Визначте, що їй під силу, і дотримуйтеся цього. Не втрачайте зв'язок з учителем. Він хоче навчити своїх учнів як можна краще. Цікавтеся у нього як успіхами, так і невдачами дитини. Пам'ятайте, вчитель не ворог, а друг і помічник, який підкаже, як вирішити багато проблем, пов'язані з навчанням. Але надмірно втручатися в шкільне життя своєї дитини не варто. Взявши на себе вирішення всіх її проблем, ви тільки нашкодите. «Ви зробите своїх дітей слабкими», - попереджає в своїй книзі Поллі Янг-Айзендрат.
3. Організованість
«Не залишай на завтра те, що можна і потрібно зробити сьогодні». Складіть з вашою дитиною графік. Визначте, що потрібно зробити в першу чергу. Наприклад, не варто відкладати виконання домашніх завдань на останню хвилину. Але не перестарайтеся, розпорядок не повинен «перекрити повітря» вашій дитині. Дитинство буває тільки раз в житті, і воно повинно бути радісним. Цього ніхто не відміняв.
4Відпочинок
«Зробив діло - гуляй сміло». Заплануйте нагороду за працю. Зміна праці розумового на фізичну працю - обов'язкове. Прогулянка з друзями, їзда на велосипеді не тільки зміцнює організм фізично, але й знімає стрес і розвиває розумові здібності. Головне, щоб відпочинок не був таким, після якого потрібно було б знову відпочивати. Наприклад, довгий перегляд телевізора або надмірне захоплення комп'ютерними іграми тільки нашкодить і позбавить необхідних сил.
5. Сніданки і сон
Нерідко як дорослі, так і діти нехтують повноцінним сніданком. А цього робити не слід. Чому? Ви б далеко виїхали на машині, яку не заправили? Дитині також потрібна «заправка», щоб бути працездатним в школі. Також це питання здоров'я. Оскільки, зголоднівши, діти часто готові «заморити черв'ячка» чим попало.Якщо ви не хочете, щоб ваша дитина «була присутня на уроках при повній своїй відсутності», простежте, щоб вона лягав спати не пізніше 21:30.
6. Підсумок
Завдання батьків - допомогти своїй дитині самостійно вчитися. Допоможіть організувати її працю. Подбайте про те, щоб у дитини був зручний робочий стіл. Хваліть її за успіхи і не лайте за невдачі. Завжди будьте готові надати необхідну допомогу. Пам'ятайте, що успіх - це результат зусиль багатьох.

Джерело http://digest.subscribe.ru/children/school/n951448500.html
Категорія: Метеріали для батьківських зборів | Додав: РІТА | Теги: поради батькам
Переглядів: 1092 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]