menu

Як розвинути суперпам'ять ?

Проведення складної операції , будівництво висотного будинку , керування літаком , вступ до інституту - все це вимагає хорошої пам'яті. Пам'ять можна порівняти з м'язом : якщо м'яз не працює , то вона слабшає . Пам'ять стає слабкою , якщо ми не читаємо , що не тренуємо її.

Читання книг

Щоб читання зробити приємним , виберіть цікаву для вас книгу. Не поспішайте. Уявляйте собі те , про що читаєте . Після прочитання якої інформації відразу розкажіть про неї другу , дружині , колезі . Ті , у свою чергу , зможуть додати щось нове по темі. Відбувається діалог , а значить - закріплення інформації в пам'яті. При читанні розвиваються асоціативне , абстрактне і логічне мислення. У тих, хто багато читає , гострий розум і широкий погляд на навколишній світ. З такими людьми цікаво спілкуватися . Так що читайте , читайте і читайте. Читання книг розвиває і пам'ять , і грамотність . Людина вчиться чітко формулювати свої думки і писати без помилок. Читання книг розвиває практично всі відділи мозку. При читанні будь-якої книги важливо періодично зупинятися і розмірковувати над прочитаним текстом. Зіставляти те, що ви вже знаєте , з новою інформацією. Включаються відділи логіки , уяви , емоцій. Важливий момент при читанні - зрозуміти , що автор хотів сказати , в цьому випадку ми проникаємо в суть , а значить - надалі можемо згадати прочитане з книги і розповісти своїми слова .

Розгадування кросвордів

Розвиває пам'ять і відгадування кросвордів. Пошук відповідей на питання допомагає поповнити словниковий запас. Розвивається логіка + знання слів і варіантів їх значень. Тренується пам'ять , кмітливість і асоціативність . Кросворди можна легко покласти в сумочку і в будь-яку хвилину дістати.

 Перегляд фільмів

Дивіться улюблені фільми і в колі друзів цитуйте знамениті фрази. Можна навіть намагатися копіювати міміку акторів і їх голос. При цьому включаються емоції і зорова пам'ять , в сукупності це дає гарне запам'ятовування . Перегляд хорошого фільму благотворно впливає на емоційну , психічну і розумову сферу людини . Людина запам'ятовує найбільш сподобалися йому моменти і потім з радістю і натхненням переказує їх своїм близьким. Інформація , яка зачепила наші емоції , надовго залишається в пам'яті.

Шкідливі звички і пам'ять

На пам'ять погано впливають алкоголь і куріння. Варто відмовитися від цих шкідливих звичок. У сигаретному диму знаходиться більше 2000 шкідливих речовин. Ось деякі з них : нікотин , чадний газ , аміак , синильна кислота , бензоперин , вуглекислий газ , оцтова кислота , мурашина кислота , масляна кислота , етилен , ізопрен , радіоактивний полоній . Уявляєте , як куріння сигарет може впливати на пам'ять людини ! Під регулярним впливом великих доз алкоголю теж гине велика кількість нейронів - відповідно , пам'ять стає все гірше і гірше.

Гарна пам'ять - це запорука успіху практично в будь-якій діяльності людини. Пам'ять «любить» , щоб її дивували , і , як м'яз , слабшає , якщо її не тренувати.



Джерело: http://shkolazhizni.ru/
Категорія: Час для роздумів | Додав: РІТА (19.11.2013)
Переглядів: 786 | Теги: суперпам'ять
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]