menu

Тренуємо пам'ять

Хороша пам'ять вкрай важлива для того, щоб людина могла існувати як окрема особистість і взаємодіяти з навколишнім світом. На щастя, пам'ять, як і м'язи тіла, можна тренувати і розвивати. Про те, які способи для тренування пам'яті ми можемо використовувати ви дізнаєтеся в цій статті.  

Без здатності запам'ятовувати неможливо вчитися. Пам'ять виконує дві найважливіші функції: вона зберігає інформацію, видаючи її "на вимогу", і допомагає знайти вихід з різних складних ситуацій завдяки своїй здатності порівнювати і протиставляти відбувається зараз з тим, що вже траплялося раніше. І тільки коли пам'ять починає слабшати, приходить усвідомлення того, яке місце вона займає в нашому житті: стираються особи друзів і близьких, забуваються імена людей, номери телефонів, адреси, події та багато іншого.    

Людський мозок по-різному зберігає спогади, тобто існує два види пам'яті - короткострокова і довгострокова. Короткострокова пам'ять фіксує миттєву інформацію, що надходить у мозок, і можливості її обмежені. А довгострокова пам'ять, навпаки, зберігає інформацію протягом днів, місяців і багатьох років (у тому числі алфавіт і вміння складати букви в слова), причому вона здатна утримувати деталі, так що людина пам'ятає їх до кінця своїх днів. У ній зберігаються не тільки факти, а й активні навички, наприклад уміння плавати, водити машину, кататися на велосипеді.     Все, що трапляється в житті, записується в пам'яті. Завдання довгостроковій пам'яті - зберігати цей досвід, підтримуючи наше уявлення про себе, наші знання про світ, в короткостроковій - обробляти повсякденні події та враження. Чи перейде якийсь факт з короткострокової пам'яті в довгострокову, залежить від його значущості для нас. На щастя, можна навчити мозок запам'ятовувати більше і, таким чином, розсунути межі довгостроковій пам'яті.    

Діти здатні навчитися всьому: ходити, говорити, впізнавати предмети навколишнього світу. Однак вік не перешкода, і якщо користуватися пам'яттю інтенсивно, будь то запам'ятовування фактів або освоєння активних навичок, словесні або візуальні вправи, то вона від цього стане тільки краще. Завдання на запам'ятовування - ідеальне тренування пам'яті, що дозволяє підтримувати її у відмінній формі. Хороша пам'ять допоможе мозку не здаватися під натиском часу, а продовжувати продуктивно працювати.     Способів тренування пам'яті дуже багато. Найбільш популярними можна вважати рішення головоломок, щоденні повторення, читання, завдання для тренування зорової пам'яті, гра в шахи, завдання на асоціації.     Рішення головоломок - це концентрація уваги, уяву і дисципліна. У деяких завданнях потрібно розглядати який-небудь предмет або групу предметів, а потім, закривши це зображення, по пам'яті відновити його або відповісти на запитання.   Порада: проробляючи ці вправи, корисно розбивати картинки на більш дрібні складові частини - це дозволяє краще відтворити в пам'яті всю картину. Важливо звертати увагу на деталі. Якого кольору і форми різні предмети? Чи є на них написи або цифри? Як вони розташовані щодо один одного? Чи є у них щось спільне?      У текстах для читання заради подальшого вилучення найбільш важливих фактів треба найбільше концентруватися на дрібних деталях. Чи є в статті цифри? У якому порядку з'являються факти? Згадуються Чи імена? Чи зрозуміло, як взаємопов'язані факти в тексті?   Виписуючи основні факти під час читання, ви допоможете мозку вибудувати їх у якоїсь послідовності для кращого запам'ятовування. Ще одна техніка запам'ятовування - створення асоціативних ланцюжків. Наприклад, імена можна пов'язати з якимись зоровими образами.   Є й інші способи поліпшити свою пам'ять. Наприклад, повторювати вголос потрібні факти. Ставити самому собі невеликі завдання кожен день: наприклад, вранці записувати на папір п'ять телефонів номерів, а ввечері перевірити, скільки з них залишилося в пам'яті. Завдяки постійному тренуванні ваша пам'ять не втратить чіпкості і буде довго служити вам.



Джерело: http://subscribe.ru/group/detskaya-psihologiyakak-vospitat-geniya-a-ne-kretina/3175210/
Категорія: Час для роздумів | Додав: РІТА (24.12.2012)
Переглядів: 924
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]