menu

Що таке психологічна травма?

Ми всі хочемо бути щасливими. Навряд чи знайдеться людина, повністю задоволений своїм життям, її обставинами, сюрпризами, людьми, які його оточують у цьому житті. Ми дивимося на світ зсередини себе і намагаємося змусити цей світ відповідати нашим поглядам, звичкам, стереотипам. Люди, що оточують нас, живуть за своїми власними принципами і теж намагаються змусити відповідати їм. Так і протікає наше життя в постійній боротьбі зі світом, з людьми, з собою, і доводиться переживати поодинці психологічні травми. Придивіться до  людей: здебільшого похмурі, заклопотані, іноді вперто-агресивні, іноді відключені від спілкування. Чи часто ви бачите безтурботне, щасливе обличчя, що світиться радістю існування, обличчя людини, внутрішнє життя якого знаходиться в спокої, щастя і гармонії? Якщо бачимо, то заздримо цим людям, думаючи, що вони щасливчики, що у них немає таких турбот, травм, обставин, як у нас!
Ми всі добре знаємо, що таке травма: найчастіше вона асоціюється з фізичним станом нашого тіла, у вигляді ударів, подряпин, вивихів і навіть переломів. А що таке психологічна травма? Це реакція на життєві обставини людини, що викликає тривалі емоційні переживання негативного характеру. Протягом життя кожен з нас переносить безліч психологічних травм у вигляді зрад, втрат близьких, службових та сімейних конфліктів, образ, розчарувань, страхів і тривог, несправедливостей і т. д. Всі ці травми, пережиті навіть у дитинстві, проявляються і несуть негативні емоції протягом усього життя.
Ми по-різному можемо пережити образу, страхи, втрати, сором, почуття провини, тривоги. Хтось намагається забути, заховати подалі проблему, хтось несе її по життю, як «тяжкий хрест», а хтось намагається заглушити ці травми. Є такі, що замикаються, ізолюються, прийшовши до думки про безглуздість життя і світу в цілому.
Але для всіх цих людей причина травми залишається невирішеною. Загнана на рівень підсвідомості психологічна травма як скалка буде давати знати про себе у вигляді неврозів, нав'язливих думок, тривожних станів, страхів, жахливих сновидінь, психічних розладів, погіршення апетиту чи переїдання, притуплення емоцій, депресій, хвороб.
У деяких випадках, особливо якщо дитина (чи дорослий) безпосередньо брав участь в трагічну подію, у потерпілого нерідко розвивається психічний розлад. При цьому його переслідують нав'язливі і часто повторювані картини трагедії, позбавитися від яких він не в стані, постійно мучать нічні кошмари, почуття неспокою і тривожності. Все це разом узяте призводить до збоїв у звичному функціонуванні організму, паралізує життя і руйнує особистість.
Так що робити, як продовжити жити вільним від травматичних наслідків?
Під час психотерапії фахівець разом з вами допоможе звільнити психіку від травматичних переживань, прийняти їх, зробити їх частиною особистої історії, щоб спогад про травми стало лише фактом, а не викликало відчуття емоційної залученості, щоб емоції, переживання, страхи пішли з вашого життя, а на місці їх з'явилося відчуття свободи, радості, легкості і новизни життя.
До вас повернеться почуття легкості, ви навчитеся приймати світ і ситуації такими, якими вони є, і відчувати себе щасливим, вільним від обставин, упевненим, життєрадісним, щасливим, коханим і дарує любов своїм рідним і близьким. Варто тільки захотіти бути щасливим!


Джерело: http://shkolazhizni.ru/
Категорія: Поради психолога | Додав: РІТА (16.12.2011)
Переглядів: 1776 | Теги: поради психолога, психологічна травма
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]