menu

Робота за комп'ютером. Як уникнути професійних хвороб?

Вони з'явилися без запрошення і заявили: «Привіт, дозвольте відрекомендуватися: це ми, три нові хвороби нового століття, -« текстова шия »,« смартфоновий палець »і« сухість очей ». Однак нам, вихованим людям, досвідченим в правилах етикету, зовсім не хочеться відповідати їм «дуже приємно» і «ласкаво просимо». Навіть якщо судити тільки по назвах цих захворювань (в зарубіжній пресі відповідно «text neck», «smartphone finger», «dry eye»), є відчуття, що йдеться про якісь бандитські розборки. Насправді так і є: ці навколокомп'ютерні хвороби ведуть проти нас, навколокомп'ютерного населення, бойові дії по всьому фронтам. Не так вже давно увійшли в наше життя електронні гаджети, а вже більше 80% «білих комірців» у всіх розвинених країнах страждають симптомами цих захворювань. У 2011 році вчені Британської Асоціації фізіотерапії заявили, що людське тіло не розраховане на занадто близьке спілкування з комп'ютером і мобільними пристроями і що варто зарахувати ці хвороби до професійних захворювань. Давайте спробуємо розібратися трохи докладніше у цій темі. Треба ж щось робити, а не відступати і не здаватися на милість переможця, перетворюючись на хворе стогнуче покоління. Тягнуть болі в області шиї, головний біль, дратівливість, безсоння - ці скарги є типовими для всіх активних користувачів комп'ютерів. Тривале перебування в статичній позі з нахилом голови до монітора веде до граничного зближення шийних хребців, стисненню кровоносних судин і нервів, при цьому порушується кровообіг і страждає нервова система. Всього кілька цифр: людська голова важить в середньому 4,5 кг (вага брутто, разом з мізками). Це нормальне навантаження, на яку розрахована наша шия. Нахиливши голову на 3 см вперед, ми збільшуємо навантаження вдвічі, до 9 кг. А тепер згадайте свою позу перед комп'ютером або погляньте збоку на колегу ... Тим, хто вже обзавівся «текстової шиєю», допоможе лікар-ортопед, а тим, хто ще в дорозі, слід запам'ятати й виконувати кілька досить простих рекомендацій фахівців:

 1. Щогодини робіть перерву в роботі на 5-10 хвилин, але не для того щоб викурити ще одну цигарку або випити ще чашку кави.

 2. Відведіть очі від екрану, випряміть спину, підніміть плечі, відведіть їх якнайдалі назад і опустіть. Положення голови при цьому - на одній прямій з тулубом. Повторіть кілька разів. 3. Затисніть між зубами олівець і напишіть в повітрі цифри від 1 до 10 і назад або алфавіт.

 Не хочеться? Незручно? Незвично? А треба! Виходу у нас немає, запас здоров'я має межу. Сильні вимотуючі болі в області великого пальця загрожують тим, хто постійно набирає SMS повідомлення на мініатюрній клавіатурі смартфона. Майте на увазі, лікарі попереджають, що хвороба «смартфоновий палець» погано піддається лікуванню. Поки не пізно, переходите на голосові повідомлення. Симптоми захворювання «сухих очей» знайомі всім. Це свербіж, почервоніння, сухість, втома, запалені повіки. Те, що спочатку створює неприємні відчуття і дискомфорт, що дуже скоро може вилитися в перевтому очних м'язів і зниження гостроти зору. Справа в тому, що по нормі людина повинна моргати 20-25 разів на хвилину. За рахунок цього спорожняються залози повік. Слізні залози виробляють слізну плівку, яка захищає око від висихання і підтримує його рівномірне зволоження. Однак, зосередившись на роботі, уважно вдивляючись в екран комп'ютера, ми моргаємо в 12 разів рідше, ніж потрібно. До того ж ми постійно перебуваємо в приміщеннях, де кондиціонери або обігрівальні системи пересушують повітря, це також дуже шкідливо для очей. Лікарі-офтальмологи наполегливо радять кілька разів в день робити гімнастику для очей. Перед цим зняти окуляри, сісти вільно, не напружуючись, дихати глибоко і ровно.

1. «Бачу ціль»: направити погляд удалину, на який-небудь предмет за вікном, а потім плавно перевести його на предмет, розташований ближче (але не на комп'ютер), повторити 3-4 рази. 2. «20-20-20»: кожні 20 хвилин моргати 20 секунд по 20 разів.

3. «Чарівні долоньки». Енергійно потріть долоні одну об іншу, щоб вони стали теплими. Поставте лікті на стіл. Закрийте очі долонями, склавши їх хрест-навхрест. Долоні не повинні тиснути на очі.

Не забудьте і про те, що в аптеках є широкий вибір очних крапель - замінників сльози. Їх можна закапувати до 6 разів на день. Вони майже не мають протипоказань, але порада лікаря необхідна.



Джерело: http://shkolazhizni.ru/archive
Категорія: Час для роздумів | Додав: РІТА (24.02.2013)
Переглядів: 839 | Теги: наше здоров'я
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]