menu

Дванадцять порад Івана Огієнка
24.10.2011, 22:37

1. Читання книг навчає нас уму-розуму, замiнюючи нам жит­тєвий досвiд; кpiм цього, воно за­вжди дає нам високу естетичну насолоду. Тому, читаючи книги, нiколи не поспiшайте: нехай на­вчання буде серйознiше, а насолода глибша.

2. Не можна судити про те, чого не знаєш, тому ніколи не називайте книгу нудною, якщо не прочитали її до кінця.

3. Коли ви захопленi книгою, коли вона володiє вами цiлкови­то, намагайтеся бути уважними, бо це найвищий момент у читан­нi, нi в якому разi не поспiшай­те, не «ковтайте» книги: читання поспiхом, коли враження змiню­ються одне одним, притуплює по­чуття; ви не отримаєте вiд книги всього, що вона могла вам дати.

4. При читаннi жодного слова з книги не повинно бути пропу­щено. Особливо шкiдливо роби­ти пропуск, «ковзати книгою» у найцiкавiших мiсцях.

5. Передчасно не намагайтеся дiзнатися про розв'язку книги: вiд цього увага слабне, iнтepec до книги зникає. Бо обiдати не по­чинають iз десерту.

6. Змiст книги – це священ­на власнiсть того, хто її написав: дуже часто письменник створює книгу з великими зусиллями. Тож-бо завжди знайте i твер­до пам'ятайте iм'я автора, який написав книгу, iнакше читання ваше    схоже на крадіжку.

7. Читання – це праця, ко­рисна та приємна. До всякої ж працi звичка набувається лише постiйними вправами. Тому чи­тайте завжди i всюди, де тiльки є для цього можливiсть, – тодi читання стане вашою звичкою, а вона є ознакою висококультурної людини.

8. При читаннi жодне слово, жодне речення не повиннi зали­шатися незрозумiлими. Тому за­вжди звертайтеся до словника чи до вчителя – хай той пояснить усе, чого ви не розумiєте. Тiльки тодi читання буде навчанням.

9. Не розтягуйте без потреби читання однiєї книги на дуже дов­гий час: вiд такого читання змiс­ту загалом ви не охопите i есте­тичної насолоди отримаєте мало.

10. Читати лежачи дуже шкiд­ливо для очей, та й увага при та­кому читаннi завжди слабне.

11. Не слиньте пальцiв, коли гортаєте книгу: до вас її могла читати хвора людина, і ви може­те заразитися.

12. Книга є найвищим скар­бом культурного життя людини; тож бережiть її свято i не дотор­кайтеся до неї брудними руками.

Категорія: Цікавинки до уроку | Додав: РІТА | Теги: цікавинки до уроків, правила читання
Переглядів: 1680 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]