menu

Основні напрями роботи вихователя
01.08.2013, 14:27

Вихователь, який працює в групі продовженого дня, виконує відповідальні завдання та обов'язки. Керують його діяльністю директор школи й організатор позакласної( роботи. Разом з учителями вихователь вирішує складні питання навчання і виховання учнів. Водночас робота вихователя має і свої особливості. Вихователь згуртовує дітей, організовує їх життя, працю й відпочинок.

Обов'язки вихователя визначені Статутом загальноосвітнього начального закладу. На нього покладено великі обов'язки з  виховання учнів.

Свою щоденну роботу вихователь розпочинає бесідою з учителями, класними керівниками про навчання і поведінку дітей на уроках, потім ознайомлюється з класними журналами, домашніми завданнями.      

Знання вікових та індивідуальних особливостей учнів, їхніх настроїв, запитів створює передумови для успішного навчально-виховного процесу. Вихователь, який починає працювати в групі, повинен використати матеріали про індивідуальні особливості дітей, зібрані його попередниками — вчителями і вихователями.

Учні, що навчаються в групах продовженого дня, мають різну підготовку і розвиток, характер і нахили. Завдання вихователя — створити дружний і працездатний колектив, який жив би за принципом «один за всіх, усі за одного». Цього можна добитися наполегливою працею, енергією і педагогічною майстерністю. У своїй роботі вихователь спирається на актив групи,  учнівське самоврядування, батьків своїх вихованців.

            В. О. Сухомлинський вважав, що головною фігурою в школі є вихователь первинного дитячого колективу — класного колективу. Він і вчитель, що дає учням знання, і друг дітей, і керівник їх багатогранного духовного життя. Адже він забезпечує успішне навчання своїх вихованців, прищеплює їм навички самостійної роботи, разом з учителями організовує допомогу учням, які не встигають у навчанні тощо.

Домашні завдання учні груп і класів продовженого дня виконують у школі. Вихователь зобов'язаний так організувати підготовку цих завдань, щоб усі учні змогли виконати їх якісно. Щоб допомогти дітям, які не встигають у навчанні, впоратися із завданнями, вихователь повинен добре знати програми і підручники, методику викладання того чи іншого предмета, уміти організувати самостійну роботу учнів з підручниками, посібниками, наочним приладдям тощо.

Важливим обов'язком вихователя є прищеплення дітям любові до праці, почуття відповідальності. Він ознайомлює учнів з правилами поведінки в школі, домагається, щоб діти їх завжди виконували, пояснює як чергувати, доглядати за квітами, прибирати кімнати, робити ранкову гімнастику тощо.

Вихователь систематично підтримує контакти з колегами, узгоджує плани своєї роботи з планами роботи вчителів і класних керівників, періодично відвідує уроки вчителів, спостерігає, як працюють його вихованці на уроках. Педагоги разом виробляють єдині вимоги до учнів, педагогічно доцільні засоби впливу на них, створюють умови для боротьби за високу якість навчання і виховання колективу, своєчасно допомагають один одному в роботі.

Категорія: Ділимось досвідом | Додав: РІТА | Теги: вихователю, ГПД
Переглядів: 3571 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]