menu

11 порад для батьків , щоб перетворити читання в задоволення
01.04.2012, 23:55
11 порад, щоб перетворити читання в задоволення.

1. Починайте читати малюкові, коли він ще не вміє розмовляти. А коли він стане читати сам, зберігайте ритуал «читання по обіді» або «на ніч». Читайте з дитиною вголос, по ролям, по черзі - до взаємного задоволення.

2. Скористайтеся психологічним принципом «незакінченого дії»: читаючи вголос, зупиніться на найцікавішому місці (ах, вибач, я повинен (повинна) піти, ми зупинилися ось тут) і залиште дитину наодинці з книгою ... а через деякий час запитаєте: ну, розкажи, що там було далі, мені це дуже цікаво!
3. Читайте самі «про себе» у нього на очах. Він повинен бачити, що вам це подобається. Іноді саме так виникає бажання теж пізнати це задоволення.

4. Змиріться з тим, що він буде читати книги однієї серії або комікси. Це теж читання! Запропонуйте йому спробувати самому скласти історії в картинках.

5. Підпишіть його на який-небудь журнал: футбол, кінний спорт - що йому більше до душі. Журнал виглядає менш переконливо, ніж книга.

6. Запитайте у його друзів, що вони читають. Настає вік, коли думка приятелів означає більше, ніж поради батьків.

7. Спробуйте різні жанри: гумор, детективи, фантастику, сентиментальні історії .. Може бути, він просто ще не знайшов те, що йому до смаку.

8. Влаштуйте невеличку бібліотечку прямо в його кімнаті або відведіть місце в загальному книжковому шафі.

9. Ходіть разом в книжковий магазин - тоді, коли там не дуже багато людей. Якщо дитина вибере книгу, яка вас чомусь не влаштує, йдіть на компроміс: ми купимо її, і ти сам будеш читати, а разом почитаємо те, що подобається і мені.

10. Ніколи не примушуйте дочитувати книгу, над якою він нудьгує. Не задавайте питання для контролю: як ти зрозумів? Чим тобі сподобалося? Формулюючи свої читацькі враження, діти збіднюють їх, перетворюють на схеми.
11. Обговорюючи з дитиною його шкільні справи, завжди можна знайти якусь паралель в літературі: «Слухай, це прям як у Чехова», «Пам'ятаєш, як у Кассіля Оська вийшов з подібної ситуації?». Дитина звикне шукати відповіді на свої питання у письменників і буде частіше спілкуватися з книгами.
 



Джерело: http://www.vladmama.ru
Категорія: Метеріали для батьківських зборів | Додав: РІТА | Теги: читання із задоволенням, діти і читання
Переглядів: 855 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]