menu

Чим небезпечні комп'ютерні ігри
13.11.2012, 10:43
Прийнято вважати комп'ютерні ігри небезпечними для дітей. Загальновідомо, що вони шкодять їх здоров'ю та розвитку. Хотілося б ще розібратися, чому.

А може ніякої комп'ютерної ігрової загрози не існує, може подібна небезпека є надуманою? Є батьки, які саме так і думають.

Але якщо така небезпека все ж є, тоді чим вона виражена: чи зашкодить вона фізичному здоров'ю дитини або є загроза, що вона торкнеться її психіки?

А може бути є якесь часова міра-обмеження, із застосуванням якої комп'ютерні ігри стають безпечними?

А може, ці ігри небезпечні не для всіх: для якихось дітей це - так, дійсно загроза, а іншим - грай, не хочу?
Віртуальне життя

Враховуючи непереборну тягу сучасних дітей до комп'ютерних ігор, подібні питання в батьків множаться в необмеженій кількості. Так, часи змінилися. Теперішні діти і підлітки все рідше беруть в руки книги, практично не грають в дворовий футбол і більше не проводять час від заходу до світанку на вулиці у гумових чоботях за будівництвом весняних гребель.

У сучасних дітей в реальності є інше життя - віртуальне, і для них воно цілком реальне. Звичайно, адже це дійсно реальність - вона ж існує, а наші діти існують в ній!
Фізичні загрози

Не треба бути доктором, щоб розуміти, що постійне перебування за комп'ютером фізичного здоров'я дитині не додасть. Причинами виникаючих хвороб тут можуть бути і недолік свіжого повітря, і дефіцит фізичної активності, і надмірне навантаження на очі, і загроза викривлення хребта. Перелік хвороб, що виникають у дітей на тлі надмірного захоплення комп'ютером, можна знайти за відповідним запитом в будь-якому популярному пошуковику. Але це фізичні погрози. А є й інші - психічні.

Незважаючи на те, що надмірне зловживання комп'ютерними іграми небезпечно для будь-яких дітей, є певна категорія дітей, для яких вони представляють особливо небезпечну психічну небезпекк. Це діти з так званим звуковим вектором.
Хто вони, звуковики?

Хто вони такі, в чому конкретно полягає загроза і чому їй схильні саме вони?

Люди з вродженим звуковим вектором в стародавній людської зграї виконували особливу роль - охороняли своїх побратимів в ночі від зовнішніх загроз. Для виконання цієї ролі природа наділила їх особливою ерогенною зоною - особливо чутливим вухом. Всі 50 тисяч років людської еволюції, ночами зосереджено слухаючи зовні себе зовнішній світ, вони навчилися слухати і всередині себе, створюючи в своєму мозку нові нейронні зв'язки, тобто нові думки, завдяки яким вперше відділили себе як «Я» від загальної людської маси. Слідом за цією виниклої думкою «Я» пішли нові і неминучі питання: «Хто є Я?», «Навіщо Я?», «У чому сенс мого існування?»

Ці люди замкнуті і схильні до занурення в себе, їм потрібен час на вихід із себе, назовні для відповідної реакції на запитання і зовнішні подразники. Вони поділяють цей світ на дві частини: зовнішній, який для них ілюзорний, і внутрішній - для них набагато більш реальний. Тому навіть власне тіло вони сприймають, як щось окреме від себе, як те, що заважає їм жити своїм внутрішнім життям, те, що відволікає їх на вихід із себе, на зовнішні дії - адже це тіло потрібно годувати, про нього потрібно піклуватися. Що вони часом просто забувають зробити.
У чому загроза психічному здоров'ю звуковиків?

Отже, занурені в себе в силу своєї природи, при невірному вихованні звуковики ще більше замикаються. Шум, крики, лайка змушують їх психічно захищатися, закриваючись всередині себе і ігноруючи зовнішній світ. За таких несприятливих умов вони концентруються виключно на себе, прислухаючись лише до власних думок.

Їх величезна, егоцентричним «Я» (а це і є ключове слово звуковиків), колись виникло як перша думка людини, яка відокремлює її від загальної тваринної маси, в стані подібної замкнутості розростається до неймовірних розмірів, і властивий їм егоцентризм росте на зразок снігової лавини . Закрившись всередині себе, вони в собі і знаходять відповіді - такі звуковики здатні навіть вважати себе Богами, вершителями людських доль.

Додайте сюди захоплення комп'ютерними іграми, і ви отримаєте абсолютно неадекватну особистість, для якої реальність поступово втрачається і нею стає віртуальна комп'ютерна гра, але ніяк не реальне життя. Нескінченно розстрілюючи ворогів в жорстокій віртуальної війні, перемагаючи і вважаючи себе при цьому господарями світу, такі ненаповнені звуковики здатні робити просте перенесення з комп'ютерної гри в реальне життя. Для них, замкнених всередині свого егоцентризму, між чоловічками всередині комп'ютерної гри і людьми в реальному житті зовні різниці немає. Подібне і народжує найжахливіших звукових вбивць сучасності, таких як Андерс Брейвік.

Стрічки ЗМІ все з більшою періодичністю вибухають новинами про черговий розстріл самотнім стрільцем групи ні в чому не винних людей, жінок і дітей. І всі як один його знайомі говорять про те, що нічого не віщувало небезпеки. Знайомі завжди однаково характеризують подібних «стрільців» - як тихих і непримітних, трохи замкнутих і малообщітельних людей. Насправді ми завжди чуємо лише досить точні характеристики звуковики.

Їх психічний стан не витримує власної навантаження, а якщо сюди ще приєдналася і образа на світ, в якому недодали, недохвалілі і недооцінили, то формується сценарій Брейвіка. Залишається чекати, де ще вистрілить. Або ж вживати заходів прямо зараз. Ви за який варіант? Я за другий!

Які заходи? Правильне виховання, що враховує вроджений звуковий вектор цих дітей, тобто виховання в тиші і спокої, необхідних йому для зосереджень і роздумів, і акуратне залучення його в реальний світ. Докладніше про правильне виховання дітей зі звуковим вектором можна прочитати ось тут: http://www.yburlan.ru/biblioteka/vospitanie-rebenka-so-zvukovim-vektorom

При цьому пам'ятайте, правильне виховання зовсім не означає того, що, якщо у вас народилася звукова дитина, то вам слід миттєво викинути комп'ютер або не підпускати її до нього близько. Навпаки, Інтернет - це не зло, а найвищі технології сучасності, без яких сьогодні не може існувати світ. А, крім того, Інтернет - це ще і звуко-зоровий простір, природне середовище проживання для звуковиків і зоровиків. Більше того, одна з професійних реалізацій звукового вектора - це саме програмування.

І якщо ваша дитина правильно вихована і знаходиться в нормальному стані, то Інтернет стане для неї самої,  природним середовищем проживання, необхідністю, з допомогою якої вона зможе поповнювати свої задовольняти свої звукові потреби. Для нормально розвиненого звуковика Інтернет ніколи не стане місцем віртуальних баталій і догляду в інший, віртуальний світ.

А мені залишається побажати вам ентузіазму і сил в освоєнні азів системно-векторної психології та новому знайомстві зі своєю дитиною!

Стаття написана за матеріалами тренінгів з системно-векторної психології Юрія Бурлай

Автор: Олена Сенькевич, педагог
http://epsychology.ru/articles/chem-opasny-kompyuternye-igry
Категорія: Метеріали для батьківських зборів | Додав: РІТА | Теги: комп'ютер і дитина, поради батьткам
Переглядів: 1759 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]