menu

Дитяча агресія. Як її подолати?
14.01.2012, 23:29
Агресивна поведінка дитини практично завжди є виразом якоїсь іншої психологічної проблеми. Щоб зрозуміти ці психологічні проблеми, до уваги треба приймати різні чинники, наприклад, вік дитини, яка вона по рахунку дитина в сім'ї. Як вважають психотерапевти , це допомагає зрозуміти, що стало причиною агресії.
Якщо дитина порівняно маленька і відвідує дитячий садок, найімовірніше вона не справляється з розставанням з батьками, коли знаходиться в дитячому садку, і це є для неї стресом. Побічним ефектом стресу можуть бути спалахи зла, бо злість це дуже активний захист, боротьба за спокій і свою цінність.
Якщо ж дитина вже відвідує школу, у боротьби з ровесниками мотив такийц самий - відчуваття  непотрібності, скривдженості, бути невизнаним і нелюбом. Для початку батьки самі повинні задати собі запитання - чи все в порядку у нас вдома? Можливо батьки в розлученні? Або хтось хворий? Або народився братик чи сестричка, або помер хтось із близьких?
Дії батьків залежать від ситуації - у разі життєвих проблем, враховуючи вік дитини, їй необхідно пояснити, що відбувається.
Якщо Ви у вихованні дитини вдавалися до фізичних покарань, необхідно звернутися до психолога, тому що дитина звикла вирішувати конфлікти силою. У такому випадку комусь потрібно допомогти засвоїти інший спосіб побудови відносин з ровесниками.
Розповідайте про важливі для сім'ї цінності, наприклад, про чесність, про дружелюбність, повазі і, враховуючи вік малюка, приводь приклади та пояснювати. Так дитина почне розуміти основи, на які в майбутньому можна буде спертися, будуючи відносини. Завжди питайте її думки і дискутуйте з дитиною, це допоможе швидко виявити агресію між ровесниками! Розкажіть, що цілком нормально відчувати злість, відчай чи горе, але це не привід агресивного ставлення до оточуючих.
Стежте за своєю дитиною! Якщо Ви знаєте, що дитина може повести себе різко з іншими дітьми, будьте готові втрутитися раніше, ніж вона щось зробить. Така поведінка і розуміння наслідків дозволить дитині навчитися контролювати свої емоції. Не дозволяйте їй грати з іншими дітьми, які занадто агресивно і зухвало себе ведуть.
Вчіть дитину вирішувати проблеми! Життя повне проблем і різних обставин, з якими доводиться стикатися щодня. Ніколи не пізно навчити дитину відповідально вирішувати складності у відносинах. Такі пояснення допоможуть їй мирно вирішувати проблеми і будувати дружні відносини в дитячому саду, щколі. Розіграйте різні моделі поведінки, які покажуть наскільки складно мистецтво відносин.
Попросіть дитину пояснити значення дружби! Для когось це просто спільна гра, проведення часу, але батькам необхідно навчити, що дружба це не тільки ігри, але і терпіння, довіра, мистецтво компромісу і розуміння один одного.
Якщо пояснити дитині значення дружби, йому буде легше влитися в колектив, подружитися і не стати жертвою агресора.
Нагороджуйте  дитину за гарну поведінку і ніколи не вдавайся до фізичного покарання! Діти вчаться через попередній досвід, тому, якщо не хочете, щоб дитина стала агресором, переконайтеся на 100%, що самі дієте відповідально і обдумано. Крик і биття тільки підвищують можливість неадекватної поведінки дитини. Завжди, коли є привід, нагороджуйте дитину за гарну поведінку.
Навчайте соціальним навичкам! Багатьом агресорам не вистачає вміння адекватно вести себе в суспільстві. Цим соціальним і комунікативним навичкам треба навчати до того, як дитина потрапляє в суспільство. Іноді діти не вміють толком заявити про свої бажання, висловити протест чи обурення в прийнятній ввічливій формі. Учіть всім цим азам  у звичній для дитини і спокійній обстановці.
Навчіть дитину поважати самого себе! Діти, які відчувають гордість за себе, не стануть агресорами по відношенню до інших. Нехай дитина назве все, що їй подобається і не подобається в собі, це посприяє самосвідомості. Розкажіть своєму дитяті, які риси Ви в ній особливо цінуєш і поважаєш. Завжди підкреслюй її сильні сторони і нагадуй їй про її успіхи.
Пам'ятай, що в першу чергу самі батьки повинні поважати своїх дітей і пишатися ними.
Джерело: novonews.tvnet.lv
Категорія: Метеріали для батьківських зборів | Додав: РІТА | Теги: про дитячу агресію, поради батькам
Переглядів: 2055 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]