menu

Дитяча депресія : поради та рекомендації
19.11.2013, 14:35

Депресія - це типова хвороба дорослої людини , втомленої від роботи, що знаходиться під вантажем повсякденних проблем. Так вважає мало не кожен. Насправді це не так. Як не дивно , але депресією можуть страждати і діти , причому не тільки підліткового віку , коли дитина дуже вразлива і критично реагує на навколишні події , але і в дитячому віці . Як же розпізнати , чи є у вашої дитини депресія або ж це просто звичайна зміна настрою ? А головне - як від цього позбутися ?

Ясельний і дошкільний вік

Для кожного вікового періоду прояви депресії будуть відрізнятися . У ясельному і дошкільному віці явною ознакою депресії є втрата апетиту і зниження ваги , а також втрата інтересу до улюбленого заняття : дитині не хочеться грати , їй нудно там , де раніше було весело. Часто діти, які страждають депресією , вимагають до себе уваги більше , ніж зазвичай , кажучи «Мамочко , візьми мене на руки. Покачай мене ».

Молодший шкільний вік

У молодшому шкільному віці все трохи інакше , з'являється загальна млявість . Дитині не хочеться ходити на прогулянки ні одному, ні з ким би то не було ще , з друзями йому нецікаво , вчитися складно і взагалі не виходить. Вона може днями сидіти , дивлячись телевізор , просто тому , що щось потрібно робити , а нічого не хочеться. Одна і та ж книга перечитується кілька разів , але задоволення не доставляє .Також дуже часто від дитини в депресії можна почути , що у неї болить голова , живіт або ще щось. Але пішовши до лікаря , вона і батьки дізнаються , що все нормально - немає ніяких патологій , що викликають біль і неприємні відчуття. Але найдивніше те , що жоден анальгетик не знімає болю. Це і є явною ознакою того , що проблема не у фізичному стані. Навіть якщо ніякого захворювання немає , дитина починає придумувати собі цілу купу хвороб і болячок , причому часто смертельних , про які він нічого не знає , та й взагалі погано розуміє , що це , але просто чув від дорослих. Його починають відвідувати похмурі думки : «А раптом я помру? » , «А що , якщо мої батьки помруть , а я залишуся зовсім-зовсім один? » , «А раптом війна , і всі помруть , а я живий ? Як я тоді виживу ? ? ? Що буду робити ? ! ». Дуже часто при депресії спостерігається безсоння . Дитина може годинами лежати в темряві , не закриваючи очі . Про це складно дізнатися , тому що в більшості випадків вона не кличе батьків і не скаржиться на те , що не може заснути.

Підлітковий вік

Чим ближче до 12-13 років , тим частіше і яскравіше проявляються дратівливість і агресія. Бачачи по телевізору або чуючи по радіо про будь-яку пригоду , така дитина може зі злістю вигукнути: « Так їм і треба! ». Хоча , з іншого боку, через безпричинного смутку і чутливості у дитини може з'явитися жалість навіть до неживих предметів . Але головна ознака - це тривалість всіх цих симптомів у сукупності .

Дитяча депресія може тривати від 1-3 місяців до 3 років.

Так через що ж виникає депресія у дітей? Що цьому сприяє ? Проблем може бути як одна , так і декілька:

ü      зміна звичної обстановки , переїзд у нову квартиру , в інше місто ;

ü      перехід в іншу школу , зміна класного керівника або розформування групи дитячого садка / класу;

ü      несправедливе ставлення , неадекватне або невиправдане покарання ;

ü      смерть члена родини, друга , домашнього вихованця;

ü      розлучення батьків або нервова і скандальна обстановка в сім'ї ;

ü      розлука з будь-ким з батьків , відлучення від матері , особливо в дитячому віці ;

ü      важка хвороба когось із близьких.

ü       « заразлива депресія » : наприклад , депресія у матері передається дитині через її пригніченого , відчуженого або агресивної поведінки та настрою;

ü      гормональні зміни під час статевого дозрівання.

Якщо з причинами та ознаками дитячої депресії все зрозуміло , то як же її лікувати? Говорити про попередження депресії , думаю , не має сенсу : знаючи можливі причини її виникнення , нескладно зрозуміти , як її уникнути. До кожної дитини треба ставитися з повагою , враховуючи її розвиток і можливості. А сім'я повинна дарувати спокій , надійність і затишок. Залежно від ступеня і тяжкості депресії різняться і методи її лікування . Це і психологічна допомога , і медикаментозне лікування . Можливо , знадобиться сходити до психолога не тільки дитині , але і всій родині - фахівець допоможе зміцнити самооцінку дитини і дасть пораду , як розібратися з проблемами всередині сім'ї , поліпшити клімат в ній , порекомендує , якими саме способами варто налагоджувати контакт з малюком. Звичайно , не можна забувати , що лікування може зайняти досить багато часу. Пам'ятайте , що найголовніше - це що дитина повинна рости серед тих людей , які будуть її розуміти і приймати такою , яка вона є. Любіть своїх дітей!

http://digest.subscribe.ru/   

 

Категорія: Метеріали для батьківських зборів | Додав: РІТА | Теги: поради батькам, депресія
Переглядів: 1182 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]