menu

Як дитина може дізнатися про Вашу любов?
06.04.2012, 16:55
  В процесі виховання батьки можуть демонструвати своїй дитині прийняття. Є два види подібного прийняття - безумовне і умовне. Що це таке?

 Якщо батьки поводяться так, що дитина відчуває, що їїо люблять незалежно від її поведінки (поганої чи хорошої, на думку дорослого), а просто тому, що вона є, що вона їх донька чи син - це безумовне прийняття. В даному випадку на небажану поведінку батько може сказати дитині: «Я люблю тебе, але твоя поведінка зараз мені не подобається», що означає: ти сам хороший, а твій вчинок поганий! Це і є безумовне прийняття. Воно дає зрозуміти дитині - що ви її любите будь-яку, не дивлячись ні на яку її поведінку.

 Але частіше батьки ставляться до дитини так, що їй потрібно заслужити вашу любов, домагатися вашого розташування. Не досить просто бути сином чи дочкою, а потрібно володіти якимись особливими якостями, найбільш бажаними для батьків. І дитина розуміє, що батько своєю поведінкою повідомляє: «Я буду любити тебе, якщо ти будеш такою: слухняною, виконавчою, старанною , тощо»

 Це умовне прийняття. Любов до умов ... Дитина виховується в невпевненості у власній значущості, цінності, і сама не відчуває любові до батьків. З таких-часто виростають «невдячні діти».

 Батьківська любов - це безумовне прийняття!

 Дорослій людині, щоб його поважали - необхідно це заслужити. Зробити щось таке, що буде показником цінності людини. Але у дитини поки немає таких можливостей. Вона мала, і тому має право на повагу просто в силу того, що вона людина, майбутня особистість.

 Дитина поводиться відповідно до того, якою вона себе почуває. Якщо вона упевнена в любові і визнання з боку оточуючих - то світ сприймається благополучним, радісним і добрим, а якщо вона сумнівається у власній цінності - то і світ сприймається ворожим, наповненим образами, відчуженням і холодом.

 Тільки любов батьків, їх безумовне прийняття викликають у дитини внутрішнє прагнення вести себе так, щоб не втратити цю любов.

 Діти ловлять повідомлення про себе, своєї цінності, очікування дорослих на свою адресу. А батьки, часто самі того не усвідомлюючи, критично оцінюють, обмірковують на що годна їх дитина, тим самим створюють уявний план життя своїх дітей.

http://severova-psy.quickpages.ru/radost-vospitaniya
Категорія: Метеріали для батьківських зборів | Додав: РІТА | Теги: виховання дітей, поради батькам
Переглядів: 873 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]