menu

Як виховати люблячу, не жорстоку дитину?
05.01.2012, 12:12
В даний час психологи, соціологи, політологи, психіатри, прийшли до висновку, що успіх (і відповідний йому рівень розвитку) особистості визначається двома показниками. Високий рівень розвитку інтелекту IQ (пам'ять, увага, мислення, креативність) забезпечить від 15 - 20% до 40% успішності.
 
Високий рівень розвитку емоційного інтелекту EQ (уміння розуміти свої почуття і почуття інших людей, адекватно сприймати достоїнства і недоліки) забезпечує від 60% до 80% успіху. Ось чому шкільний відмінник Максимко працює у фірмі шкільного трієчника Васі і виконує його розпорядження.
 
Дитину треба вчити емпатії (співпереживання) і розповідати про почуття інших. Якщо ви хочете мати дитину - лідера, ви обов'язково, неодмінно повинні розвивати емоційну сферу дитини, розповідаючи про почуття й емоції, про те, як їх розпізнати, як подолати, як висловити. Вчити цьому потрібно і хлопчиків і дівчаток. Вважається, що подолати і наврочити протиріччя 20 століття 21 століття зможе тільки через любов, милосердя, співчуття, співпереживання. Як же навчити дитину відчувати? Дуже просто. Етап перший - навчити розуміти і називати почуття, які відчуває дитина. І дитина, і його батьки мають право відчувати почуття і емоції. Вони мають право виявляти їх, говорити про них, не принижуючи, не ображаючи інших. Відчувати і радість, і біль, і гіркоту, і гордість, і симпатію - нормально. Ненормально, коли дитина відчуває тільки негативні почуття і емоції. У цьому випадку необхідно навчати дитину радіти з приводу (дощик - добре, сонце - чудово ...).
 
Етап другий - розуміння сторонніх почуттів і відповідна корекція своєї поведінки. Розуміння почуттів як ніщо інше сприяє збереженню психічного здоров'я. З дітьми можна грати в «упізнайку» по дорозі зі  школи, під час прогулянки. «Як ти думаєш, що зараз відчуває ця людина? Чому? А якщо б зараз відчував теж саме, що б ти зробив? Про що подумав? Чим тій людині можна допомогти ?...».
 
Дорогі дорослі, батьки, бабусі, і дідусі, не переживайте якщо ваша дитина шкодує інших і віддає свої іграшки, це означає, що коли ви станете старими і немічними, він пошкодує і вас, поділиться з вами почуттями, думками, любов'ю, турботою. Бійтеся, якщо ваша дитина жаднюга, вредіна, часто злиться і відчуває негативні емоції. Володіючи високою емоційністю дитина організовує своє життя так, щоб отримувати задоволення, так як дії людини визначаються розумом і почуттями. Виявляючи чуйність і чуйність, дитина заведе друзів і збереже їх. Коли стане дорослим, у нього швидко зав'яжуться ділові контакти, кар'єра стане розвиватися, підлеглі будуть не боятися і ненавидіти, а поважати й любити.
 
Навчіть дитину відчувати і співпереживати, любити себе та інших - і ви про це не пошкодуєте.
Джерело.
http://ladyflower.ru/moia-semia/524-kak-vospitat-lyubyashhego-ne-zhestokogo-rebenka.html
Категорія: Метеріали для батьківських зборів | Додав: РІТА | Теги: поради батькам, виховання дитини
Переглядів: 1346 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]