menu

Як виховати оптиміста в дитині?
19.12.2011, 11:12
Як відомо, оптимісти не тільки рідше хворіють, ніж песимісти, але вони ще менш схильні до стресу і уміють частіше радіти життю. Якщо у Вашій родині з'явилася дитина, бажано вже з малих років прищеплювати йому якості оптиміста.

Як же виховати оптиміста в родині?

Допомагайте Вашому маляті досягати успіху

Діти формують відчуття власної гідності і розвивають оптимістичний погляд на життя в ті моменти, коли їм щось вдається зробити добре. Батьки повинні надавати дітям підтримку, щоб результат частіше був позитивним. Крім того, коли дитині щось вдається виконати добре, батьки повинні неодмінно це помічати вголос і хвалити дитину за кожен хоч і незначний, але успіх.

Пояснюйте вашому малюку, завдяки чому він зміг досягти успіху


Однією похвали недостатньо. Завжди за похвалою повинне слідувати пояснення, чому дитині вдалося, наприклад, успішно зробити тестові завдання (тому що вона вчила добре уроки, готувався до тестування, повторювала правила). Іншими словами, важливо показувати дитині складові успіху. Дитина повинна розуміти, що успіх - це ряд послідовних кроків до мети, це - праця.

Якщо у дитини щось вийшло невдало, то в такому випадку не варто хвалити малюка, а слід підтримати і сказати, що наступного разу йому неодмінно пощастить.

Чи не перехвалюйте дитини

Ні в якому разі не варто батькам стверджувати, що все, що робить їх дитина, гідно похвали. В іншому випадку, дитина не зможе сама в майбутньому вирішувати проблеми і не буде усвідомлювати, коли віона щось робитиме не так, все це може привести до того, що дитина буде відчувати розгубленість і невпевненість в собі, а може і зовсім впасти в депресію.

Надавайте підтримку при невдачах дитини

Як тільки діти зазнають невдачі, вони відразу засмучуються і відчувають себе невпевненими. У такі моменти батьки завжди повинні бути поруч, щоб підтримати і підбадьорити малюка. Так, наприклад, якщо дитина погано виконала контрольну роботу, скажіть їй, що, можливо, їй варто було б просто краще підготуватися.

Обов'язково також слід додати, що Ви просто впевнені в тому, що наступну контрольну роботу Ваша дитина виконає блискуче, бо вона - розумна і кмітлива. Незайве буде відзначити той факт, що дитина дуже рідко отримує погані оцінки в школі, що говорить про те, що поганий результат даної контрольної роботи - це виключення з правил.

Учіть дитину помічати в людях і ситуаціях хороше

Поясніть дитині, що в кожній ситуації є позитивні і негативні моменти і що навіть у невдачах є щось позитивне. В ігровій формі допомагайте маляті побачити щось позитивне в негативному. Так, наприклад, коли йде дощ, а Ваш малюк хоче на вулиці, запропонуйте альтернативу йому (запросити друзів до Вас в будинок пограти і т.д.).

Ніколи не відгукуйтеся погано про дитину в його присутності

Ви можете дещо скоригувати поведінку дитини, але ні в якому разі не називайте його вредіною, дурнем, бездарністю, безперспективним і т.д. Діти схильні вірити батькам, з цієї причини, незабаром, якщо Ви будете часто вимовляти подібні слова на адресу дитини, він і буде ставати вредіна, дурнем і бездарністю.

Джерело http://digest.subscribe.ru/children/education/n614317842.html
Категорія: Метеріали для батьківських зборів | Додав: РІТА | Теги: виховання дітей, батьківські збори, поради батькам
Переглядів: 877 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]