menu

Як виховати відразу до паління
22.01.2012, 10:20
Вважається, що якщо в самому ранньому дитинстві дитина часто вдихає сигаретний дим, то в перспективі у неї є реальний шанс стати завзятим курцем. Але навіть якщо змогли вберегти свого малюка від сигаретного диму в ці роки, в шкільному віці всі ваші зусилля в цьому напрямку можуть виявитися абсолютно даремними.

По-перше, тому, що найчастіше дітьми рухає цікавість і бажання когось наслідувати. Тієї ж сусідки з верхнього поверху, яка сидячи з хлопчиками на лавочці, повільно пускає колечка диму і вже тільки від цього стає жахливо загадковою ...

По-друге, на дітей, крім їх батьків, впливає вулиця і їхні однолітки. Помічено, що свою саму першу сигарету дитина викурює в компанії своїх друзів, навіть якщо їй не дуже-то й хочеться це робити. Просто приходить такий момент, коли думка однолітків для дитини стає більш значущою.

По-третє, сигарета виявляється непоганим підручним інструментом у плані спілкування. Погодьтеся, що в 10-14 років, коли підлітки тільки починають вчитися веденню розмови, колечка диму виявляються рятувальним колом. До того ж з її допомогою можна легко познайомитися з однолітками, досить тільки підійти і попросити запальничку.

По-четверте, не останню роль відіграють і рекламні щити, що прикрашають вулиці наших міст. Діти легкої сугестивності, і їм справді віриться в те, що, купивши пачку сигарет, вони стануть завойовниками світу або на худий кінець будуть схожими на свого улюбленого телевізійного героя.

Так що ж потрібно робити, щоб не допустити появу в кулачку вашої дитини (навіть з простої цікавості) сигарети? А в тому випадку, якщо дитина вже почала балуватися - віднадити її від сигарети? Перш за все, озброїтися терпінням, щоб достукатися до свідомості своєї дитини, і теоретичними знаннями, щоб вивчити проблему з усіх сторін. І, звичайно ж, не опускати руки після чергового своєї поразки в боротьбі за здоров'я своєї дитини.
Важливо тільки при цьому пам'ятати, що  розповіді про коня, який помирає в стражданнях від граму нікотину; про легені курця, які до зрілого віку нагадують драну ганчірку; про рак легенів і так далі, будуть вислухані вашим чадом цілком байдуже, незважаючи на те, що дещо в вашому оповіданні і здасться йому досить цікавим.
Саме тому намагайтеся не читати довгих лекцій про шкоду куріння, натомість дайте коротку об'єктивну інформацію, висновки з якої надайте зробити самій дитині. Згадайте своє перше «знайомство» з сигаретою (якщо таке, звичайно, було) і те, що вас саму підштовхнуло до неї, - розкажіть про все це своїй дитині. Нічого ганебного в цьому немає, а ваші спогади тільки допоможуть створити атмосферу абсолютного довіри.
Майте на увазі, що дітям набагато цікавіше знати про те, що відбудеться в їхньому житті в самий найближчий час, а не про те, що їх чекає років через 20. Тому, перш за все, звертайте увагу на їх зовнішність чи зовнішність кумира дитини: «Можливо, Лариса і виглядає ефектно з сигаретою в руках, але зверни увагу на жовтий наліт на зубах її». Загострити свою увагу на тому, що у курців (особливо жінок) дуже рано на шкірі з'являються зморшки, та й запах з рота навряд чи здатний додати чарівності; що до всього цього обов'язково додадуться проблеми з легенями (хоча б той же бронхіт).
Пам'ятайте, що всілякі погрози і заборони на дитину шкільного віку слабо діють. Якщо вона захоче курити, вона все одно буде палити, але так, що б ви про це навіть не здогадувалися.
Звичайно ж, смішно розмовляти про шкоду куріння з зовсім маленькою дитиною, в її віці вплив потрібно проводити на емоційному рівні. При будь-якій можливості звертайте його увагу на сперте повітря в приміщенні, де тільки що курили або продовжують курити. На зупинках намагайтеся відводити дитину в сторону від стояв на ній курця, помічаючи при цьому: «Не хочу, дихати цим шкідливим димом».
Якщо хтось із ваших знайомих кинув курити, обов'язково висловлюйте своє схвалення з цього приводу в присутності дитини.
Ніколи не критикуйте зовнішність своєї дитини, всякі зауваження в цьому напрямку тільки підштовхнуть його до пачки сигарет, з якої, на її думку, вона буде більш впевнено себе почувати.
Якщо ви курите самі - постарайтеся позбутися від цієї звички. Інакше як ви будете боротися з курінням своєї дитини? Майте на увазі, що в сім'ї батьків, які палять перед дитиною, як правило, питання: курити-не курити, не варте. Питання в іншому: коли почати.
Постарайтеся правильно вибрати школу, секцію, гурток. Адже краще не спокушати долю і самим вибрати «належне» для своєї дитини оточення. Слідкуйте за тим, щоб ваша дитина якомога менше бовтався на вулиці без діла, допоможіть знайти для нього відповідне захоплення.
Навчіть дитину говорити слово «ні» і поясніть їй, що є пропозиції, на які слід відповідати саме цим словом. І тоді подначкі: «Слабо, чи що?» З вашою дитиною просто не спрацює.
Зверніть увагу своєї дівчинки, що некурящий молодий чоловік частіше користується успіхом у слабкої статі, ніж той, що зовсім не виймає сигарету з рота.
Світлана Шуклина
http://detstvo.ru/psychology/1100.html
Категорія: Метеріали для батьківських зборів | Додав: РІТА | Теги: виховання дитини, поради баттькам, паління дітей, дитяча психологія
Переглядів: 876 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]