menu

Як знайти спільну мову з дитиною
03.03.2012, 08:05
Питання розуміння між дітьми і батьками вельми актуальне і до цього дня. На цю тему написано не один трактат, поставлена ​​не одна п'єса і створений не один фільм. І часто в гонці за «універсальними й ефективними» порадами люди геть забувають про азбучних істинах, які передаються з уст в уста, які служать основою для створення тих самих книг і фільмів.

І з якоїсь, невідомої мені причини, люди забувають про те, що головне - не блискуча і яскрава ялинкова мішура, а те, що приховано всередині. Отже, заповіді гармонійних відносин з власними дітьми. Прошу розуміти, що і вони не є стовідсотковим гарантом успіху. Після досягнення дитиною шестирічного віку, слід чітко засвоїти, що якщо не прикладете ніяких зусиль, не слід чекати нічого грандіозного.

1. Будьте неупереджені. Розумію, складно бути неупередженим по відношенню до власних дітей, але ви ... спробуйте. Спробувавши і пізнавши смак об'єктивної оцінки, ви вже не зможете повернутися до заангажованому мислення. Ви відчуєте легкість буття, смак справедливості, тверезість і ясність розуму. Після таких відчуттів складно мислити шаблонно і упереджено. Тому йдіть на жертви, боріться з собою і досягайте об'єктивності. Спробуйте поглянути на сина чи дочку з іншого боку. Вийдіть зі свого тіла і піднісся над ним на деякий час. Це - крок до розуміння.

2. Будьте спокійні. Що б не трапилося, зберігайте спокій. Зберігайте його в будь-якій ситуації, не дозволяйте емоціям здолати вас. Не дайте істерії взяти верх над розумом. Озирніться назад, адже переважна більшість  негативних емоцій - всього лише порожній звук, не більш того. Вони створювали неслабкий резонанс, по суті, не маючи під собою стійкою грунту. Чи не правда? Тому будьте спокійні, спілкуючись зі своїми дітьми.

3. Будьте вимогливі. Будьте вимогливі в рівній мірі як до себе, так і до дітей. Говорите не: «Роби ось так», а говорите: «Роби, як я». Зрозуміло, і це не може служити гарантією того, що вас ніколи не послухаються, але рано чи пізно ваші діти зрозуміють ваше вчення. І, крім того, вони будуть вас поважати. А це дуже важливо. Це перший ряд цеглинок у фундаменті міцних відносин.

4. Будьте чесні і відкриті. Не брешіть своїм дітям. Не приховуйте від них очевидних і неочевидних речей. Все таємне колись стає явним, тому вчіться знаходити слова, за допомогою яких можна пояснити те чи інше явище. Ніколи не обманюйте своїх дітей, бо прийде час, і вже вони стануть обманювати вас. А крити-то буде нічим.

5. Говорите по справі. Чи не меліть даремно і не говорите явною нісенітниці. Це допоможе вашим дітям ще більше поважати Вас. Краще будьте небагатослівні, ніж морозьте дурість. З цього випливає наступний пункт ...

6. Бережіть свою репутацію. Живіть так, щоб вас не дорікнули в тому, що ви забороняєте своїм дітям. Цей пункт слід розуміти глобально, а не буквально. Те, що ви забороняєте дітлахам надягати ваш одяг або їсти цукерки, це не рахується. Будьте у всьому прикладом для своїх дітей. Не кажіть погано позаочі про своїх сусідів, якщо учите дитину чесності. Не ображайте чоловіка або дружину, якщо проголосили тотемом для детей вічливість.

7. Вчіться любити своїх детей.Любіть по-справжньому, осмислено і вдумливо. Не сліпо і не по-звірячому, а розумно і свідомо. Це непроста наука, але, якщо ви її опануєте, плоди будуть ох як солодкі. На вівтар цього навчання потрібно покласти місяці, а то й роки. Але про результати ви не зможете пошкодувати.

Слідуючи цим простим і простим правилам крок за кроком, ви зможете побудувати відносини зі своїми дітьми. Вони будуть міцними і гармонійними. Це зовсім не означає, що в них не буде буревіїв і негод, просто вони будуть «здоровими» і «правильними». На якому б етапі життя ви зараз не знаходилися, прийміть це до відома. Навіть якщо вам тільки стукнуло двадцять. Життя - немов веселка, ви ніколи не знаєте, якого кольору буде ваш сьогоднішній день.

Найважливіше - не забувати про дитину всередині себе.

Автор статті: Ольга Винниченко

http://digest.subscribe.ru/children/education/n753378064.html

 

Категорія: Метеріали для батьківських зборів | Додав: РІТА | Теги: батьківські збори, поради батькам, батьківський всеобуч
Переглядів: 1856 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]