menu

Що дивляться наші діти по телевізору
06.03.2012, 20:55
Складно уявити собі сучасну сім'ю, у якої вдома немає 1-го, а то й 2-3-х телевізорів. Інформаційний століття вимагає отримання все більшої кількості інформації, а телевізор, безсумнівно, є одним з її джерел. 
Але ось яку інформацію отримуємо ми з цього чарівного ящика, що став практично членом кожної родини? Але що ще більш цікавить багатьох батьків, так це питання про те, що дивляться діти по телевізору і як це впливає на їхню психіку?

Зрозуміло, регламент перегляду дитиною телевізора встановлюється в кожній сім'ї індивідуально і багато в чому залежить від того, яких правил і установок дотримуються самі батьки. В одних сім'ях телевізор працює практично цілодобово і стає деякою заміною спілкування в родині і постійним фоном, супроводжуючим розвиток і становлення дитини. В інших сім'ях перегляд телевізора строго регламентується батьками і стає деяким заохоченням, яке ще слід заслужити.
Безсумнівно, телевізор це величезне досягнення людства, за допомогою якого технологічний прогрес зміг зробити крок в кожен дім і сприяв настанню ери інформаційної свободи. Але як завжди все найбільші винаходи людства, використовувані без належного контролю, здатні принести не тільки благо, але і найбільшу шкоду.
Дитина, у якої ще недостатньо розвинені вміння критично сприймати інформацію, поглинаючи без розбору всілякі телевізійні фільми, передачі, шоу і т.д. може опинитися в полоні хибних ідей і цінностей.
Ні для кого не секрет, що свобода еротизму на наших екранах досягла небаченого розмаху. Незважаючи на прагнення окремих служб, хоч якимось чином обмежити появу на екранах оголених тіл і досить інтимних сцен, іноді навіть в денний час відверті сцени здатні раптом «прикрасити» собою екран. Що вже й казати про вечірні рейтингових телепередачах, які дітям настійно не рекомендується переглядати. Наслідки травмування дитячої психіки переглядом таких передач складно передбачувані. Звичними і буденними стали демонстрації по телевізору сцен насильства і жорстокості. Ролики про злочини, звірства і вбивствах заполонили різні передачі та новини. Це, безсумнівно, може позначитися на дитині, починаючи від виникнення певних страхів і до порушення сну й апетиту.
Кінематографічна індустрія змагається у виробництві все більш видовищних, але жорстоких і кривавих фільмів. Перегляд таких фільмів створює у дитини ілюзію незначною цінності людського життя і пропагує насильство і жорстокість. Це вже принесло негативні плоди у вигляді надзвичайно жорстокого покоління підлітків, для яких поняття любові, честі, моралі не значать практично нічого. Навіть, здавалося б, нешкідливі мультфільми, наповнені сценами жорстокості, а невиразні мультперсонажі не здатні сформувати у дитини поняття про красу і доброту. Поняття любові в передачах підміняється поняттям сексу, нормальні сімейні стосунки висміюються як нудні і нецікаві, а екрани заполонили аморальні, але смішні персонажі, бути сильним означає бути жорстоким, а ступінь значущості визначається наявністю дорогого телефону.

Зрозуміло, є чимало хороших розважальних передач, освітніх каналів і інтелектуальних шоу, здатних розповісти дитині про щось нове і навчити корисному. Наскільки дитина навчиться розставляти пріоритети між тими і іншими передачами залежить значною мірою від батьків, і від того, що вони самі вважають за краще дивитися по телевізору, від сімейних цінностей. Безсумнівно, батькам слід контролювати, що дивляться діти. І справа тут не в особливому пуританстві або помилкової скромності, а в тому, що психіка дитини певного віку не здатна адекватно сприйняти ту мул іншу інформацію адекватно.

І, нарешті, якщо батьки достатньо уваги будуть приділяти спілкуванню з дітьми, не перекладаючи ці функції на телебачення та освітні канали, тим більше користі вони принесуть своїм дітям.

Джерело http://digest.subscribe.ru/children/education/n781916984.html


Категорія: Метеріали для батьківських зборів | Додав: РІТА | Теги: діти і телевізор, поради батькам, батьківський всеобуч
Переглядів: 908 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]