menu

Увага! Першокласник!
22.07.2011, 01:29

Домашні бої

Першоклашки біжать до школи з твердою впевненістю, що вчитися цікаво, а добре вчитися - ще цікавіше. Але їх очікування зазвичай розбиваються об жорстоку реальність. Спочатку - початковий стрес від зміни соціальних ролей, від зрослих вимог до них, від появи цілого комплексу нових емоцій. Все це надовго може позбавити дитину радості.

А раз школа виявляється міцно пов'язана з негативними переживаннями, йти в неї не хочеться. І уроки робити не хочеться. Сумно, нудно, нецікаво.

Батьки теж додають масла у вогонь. Тому що кожен день ставлять одне і те ж дурне питання: «Що ти сьогодні отримав?» А значить, їм абсолютно немає діла до того, як проходить процес, що нового малюк сьогодні дізнався і чому навчився, - їм важливіше результат. Замість внутрішньої зацікавленості дитини - оцінка для галочки, на радість татові з мамою.

Ні, без оцінок, зрозуміло, не обійтися. Але якщо батько занадто сильно контролює процес, насаджуючи своє «треба» де треба і не треба, він може майже повністю зруйнувати дитяче «хочу». Якщо це відбувається рік за роком, результатом може стати або стійку відразу до всього, що пов'язано з отриманням знань, або невроз.

5 «нІ» для бажання вчитися

Не женіться за результатом: краще бачити гарячі інтересом очі дитини, ніж відмінну позначку в щоденнику.

Не порівнюйте його здібності з талантами інших дітей.

Не сваріть за промахи, а хваліть за гідності.

Не залякуйте тим, що «з двієчниками ніхто не дружить», - це вселяє комплекс неповноцінності.

Не дискредитує вчителів і школу в очах малюка, що б ви насправді про них не думали.

Звідки беруться нехочухі

Не знають, для чого їм це потрібно. Це батьки в їхньому віці знали, що без хороших оцінок тебе не візьмуть в піонери на Красній площі. І не вступиш до хороший вуз. І батько ременя не пошкодує. Для нинішніх діток батьки - не настільки незаперечний авторитет, піонерів скасували, а вузи ввели платні відділення. Навколо повно прикладів недоучок, які «вибилися в люди». І мудрі не по роках дітки прекрасно розуміють, що атестат без трійок - ще не гарантія успіху в житті.

Не вміють прогнозувати. Малюк живе сьогоднішнім днем ​​- ні вчора, ні завтра для нього не існує. З віком, звичайно, почуття часу вдосконалюється. Але навіть вимахали вище папи підліток 14 років не здатний прогнозувати своє майбутнє і вже тим більше не може прораховувати, які кроки він повинен зробити для того, щоб воно було світлим. Просто мозок ще не дозріла до такого типу мислення. Навіть якщо дитина вже твердо знає, ким хоче бути, «12» з математики погано ув'язується в його голові з можливістю побудувати свій власний бізнес. І саме справа батьків - знайти логічні взаємозв'язки між «відмінно» за твір »і« успішною кар'єрою топ-моделі ».

Немає мотивації. Одна справа - вчити англійську для того, щоб влітку виїхати в Європи і ганяти там офіціантів зрозумілою їм мовою. І зовсім інша - для того, щоб отримати «12» за семестр без будь-яких надій на застосування навичок у найближчому майбутньому. У першому випадку дитина - мотивований, у другому сприймає мамине «язик до Оксфорда доведе» як гіпотетичне припущення.

Їм нецікаво. Може, розвиток дитини випереджає розвиток однолітків, і йому дуже легко вчитися. А можливо, він відстає і не встигає засвоювати матеріал. Батькам і психологам варто докопатися до причини втрати інтересу - і, при необхідності, знайти більш відповідну школу і програму, що враховує індивідуальні особливості дитини.

Їм погано. «Ботаніків» і хитромудрих «відмінників», буває, не люблять. Дитина може конфліктувати з однокласниками, або бути «білою вороною», або бути новачком, не вписався в колектив. Коли доводиться вирішувати такі складні проблеми спілкування, до уроків чи що? Завдання батьків - не звинувачувати, бо дитина зазвичай - жертва обставин, а не винуватець конфлікту. І без ради дорослого (а іноді і фахівця) тут не обійтися.

Іноді у дитини просто не сформовані пізнавальні інтереси - батьки були вічно зайняті, а єдиною втіхою няні або бабусі були «мильні опери» по телевізору. Займатися з дитиною треба з народження - тільки так можна виростити цілеспрямованої і допитливої ​​людини.

Джерело :журнал-Дети.рф


Категорія: Метеріали для батьківських зборів | Додав: РІТА | Теги: бесіди з батьками
Переглядів: 1208 | Завантажень: 15
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]