menu

Увага! Першокласник!
22.07.2011, 20:36
Пам'ятка батькам першокласника
 

1. Однаково не праві як ті батьки, які надають першокласникові повну самостійність, так і ті, які встановлюють тотальний контроль за всім його діяльністю.

«Уроки задають тобі, ти їх і роби», - заявляє втомлена мама, приходячи з роботи пізно увечері. Почувши подібну фразу, дитина відчуває ваше глибоке байдужість до своїх потреб.

«Ну, що нам сьогодні задано?» - Запитує бабуся, розпаковуючи портфель і гортаючи сторінки підручника. У такій ситуації першокласник скоро прийде до висновку, що навчання більше потрібна дорослим, і вони самі все зроблять, нічого навіть напружуватися.

Кращий варіант - сидіти поруч з дитиною, спостерігати за його роботою, бути готовим допомогти, але не втручатися без його прохання . Після виконання завдання спокійно запитайте дитини, чи задоволений він своєю роботою, що вийшло добре, а що - не дуже.

2. За уроки потрібно сідати за годину-півтори після повернення зі школи, коли дитина вже трохи відпочив, але ще не встиг перевозбудіться від домашніх ігор і розваг.

3. Між виконанням уроків слід робити перерви. 15-20 хвилин занять - 5 хвилин відпочинку.

4. Чергуйте усні та письмові завдання. Починайте приготування уроків з найбільш трудомістких або тих, що даються учневі важче інших.

5. Дуже важливо привчити дитину до самоконтролю. Після виконання завдання попросіть сина або дочку перевірити написане. Якщо він сам знайшов і виправив помилку - обов'язково похваліть! Лише коли самоперевірка увійде в звичку, можна припинити нагадувати.

6. Помилки дитини не повинні вас дратувати, вони повинні дивувати. Дайте дитині відчути вашу впевненість у її успіхах. Не сварити за помилки, не кричати: «Ми стільки разів писали це слово, а ти знову пишеш неправильно!» Краще здивуєтеся: «Ой! Як же це вийшло? »

7. Зустрічаючи дитину зі школи, постарайтеся посилити в ньому позитивні враження і не акцентувати увагу на негативних. Поставте питання так: «Що сьогодні було хорошого? Що було найцікавіше? »

8. Після виконання уроків похваліть дитину: «Ти сьогодні так швидко і добре все зробив!» Радійте його успіхів і нових знань: «Невже ти вже знаєш, як вирішувати такі складні завдання?»

9. Ключ до успіху - розуміння труднощів дитини і спокійна батьківська впевненість у його можливостях. З такою підтримкою дитина буде відчувати себе в безпеці і легше впорається з будь-якими складнощами.

10. Перед сном шепніть дитині на вушко: «Я така щаслива, що ти у мене є !»

Категорія: Метеріали для батьківських зборів | Додав: РІТА | Теги: поради психолога, батькам
Переглядів: 1377 | Завантажень: 11
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]