menu

Заборонені прийоми у вихованні
14.05.2012, 22:16

Відповідати агресією на агресію. Дитина спробу­вала вдарити вас, вкусила або ущипнула? Навіть якщо ви хочете показати, як вам боляче, непри­пустимо повторювати її дії. Також малоефективні і тілесні покарання. Вони вселяють дитині думку, що правда завжди на боці сильного. У життя вхо­дить «система подвійних стандартів»: «мама твер­дить, як огидно битися, але сама може вдарити мене». Виходить - «що дозволено Цезарю, не до­зволено рабу». Крик або лайливі слова також є однією з форм агресивної поведінки. У сім'ях, де спілкуються тільки на підвищених тонах, ніхто нікого не чує. Через деякий час діти ніби почина­ють намагатися довести батька до крику, це стає непоганою розвагою для них. Автор чудових книг з психології Володимир Леві пише: «Батько, який намагається змінити свою дитину, не почина­ючи з себе, марно втрачає час». Пам'ятайте: наші вимоги допомагають дитині прийняти людську культуру, стати її частиною, а значить, і пред'яв­лятися вони повинні чемно, культурно - по-людсь­ки.

Лякати. «Буки» і «бяки», «дяді-міліціонери» і «бабаї» - кого тільки не придумують батьки, щоб добитися слухняності від своїх нащадків. На жаль, лише ненадовго небезпека попасти в мішок до страшної Баби-ягі робить слухняними малень­ких розбійників. А ось страхи, що з'явилися в дитинстві, залишаються надовго.

Використовувати загрози, які не зможете реалізувати. Наприклад, якщо ви скажете: «Я ніколи не буду з тобою більше розмовляти» і, при­родно, не здійсните загрозу, дитина зрозуміє, що ваші слова нічого неварті.

Піддаватися на провокації. Ніколи не вступайте в гру, якщо син чи донька кидають вам: «Я тебе більше не люблю». Однак і самі не маніпулюйте дитиною, не грайте на почутті провини: «Ти мене вбив!», «У мене розболілося серце!»

Обіцяти подарунок навіть за хорошу поведінку. Адже це банальний підкуп.

Засуджувати дії чоловіка або бабусі з дідусем. Навіть якщо ви вважаєте, що ваші близькі зайш­ли «занадто далеко», якщо ви не згодні з їх мето­дами виховання, не обговорюйте їх при дитині.

Пригадувати старі образи і провини. Має діяти правило «покараний - прощений - забуте».

Карати позбавленням їжі, прогулянками або іншими життєво необхідними речами. Також не можна карати працею: у такій ситуації є шанс на­завжди відбити бажання мити посуд або, скажімо, підмітати.

Принижувати. Зневажливі висловлювання («пхи­кати як маленький»), глузування, порівняння з іншими дітьми знищують особистість, самоповагу.

Перекладати на чоловіка обов'язок карати дити­ну. «Ось прийде батько, він тобі влаштує» - не можна бути хорошим за рахунок іншої людини.


Категорія: Метеріали для батьківських зборів | Додав: РІТА | Теги: психологія, виховання, поради батькам
Переглядів: 929 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]