menu

Що таке мотивація
16.05.2012, 23:25
Мотивація - це те, що підштовхує нас до дії. Так, завдяки певному мотиву ми відвідуємо фітнес-клуби, займаємося на курсах іноземної мови і отримуємо додаткову освіту.

У психології мотивом називають причину, яка спонукає до діяльності. Однак необхідно розрізняти мету і мотив. Останній відповідає на питання «Чому і для чого щось необхідно зробити?».

Види мотивації

По відношенню до діяльності мотивація може бути внутрішньої і зовнішньої. Зовнішня мотивація - це фінансова винагорода, можливість придбати квартиру, автомобіль та інші блага, підвищення по кар'єрній драбині ит.д. Такі стимули різні на кожному віковому етапі. А ось внутрішня мотивація - це рух вперед заради самозадоволення. Людина, яким рухає внутрішня мотивація, працює не заради грошей, а для досягнення внутрішньої гармонії, для того, щоб заслужити позитивну оцінку.

Також мотивація може бути негативною і позитивною. Так, якщо вам обіцяють підняти зарплату за відмінну роботу, то це позитивна мотивація, а от якщо загрожують звільнити, якщо не виконаєте в строк доручення, то це вже негативна мотивація.

Взагалі, існує безліч видів мотивації, більшістю з яких ми користуємося в своєму повсякденному житті. Це і мотивація збереження, і мотив влади, уникнення невдач, досягнень та інші.

Секрети мотивації

Мотивуйте себе при кожному зручному випадку, і бажано, візуально. Так, якщо мрієте позбутися кількох зайвих кілограмів, повісьте на холодильник фото, на якому ви струнка і в купальнику, або, навпаки, жирного бегемота, якщо на вас це подіє сильніше. Так, лише дивлячись на зображення, мотивація буде працювати на повну потужність.

Створюйте орієнтири. Якщо має реалізувати великий проект, розбийте його на складові частини і працюйте над кожною окремо. Цей прийом відмінно діє при вивченні іноземної мови.

Відшукайте однодумців. Розкажіть про свої задуми великому числу людей, так мотивувати себе буде легше, адже ви будете відчувати відповідальність (обіцяли, як-не). Захоплені тією ж темою, що й ви (їх можна відшукати в Інтернеті), поділяться своїм досвідом і дадуть пораду, якщо ви вже почали впадати у відчай.

Відзначайте свої досягнення. Хваліть себе навіть за щонайменше просування до мети. Так вам буде легше мотивувати себе на подальше виконання, адже якщо все вийде, в кінці вас чекає нагорода (для кожного своя).

Не бійтеся невдач! Наприклад, ви вирішили схуднути і обмежуєте себе у вживанні солодкого, але під час посиденьок з подружками ваша «мотивація» залишилася вдома. Не їжте себе поїдом, адже наступного разу ви будете знати, чого слід уникати.

Мотивуйте себе і стаєте краще, робіть своє життя ще кращим! Удачи!
http://ledi26.ru/
Категорія: Методичний порадник | Додав: РІТА | Теги: психологія, мотивація
Переглядів: 1601 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]