menu

Чи варто прощати образи ?

Іноді нам завдають такі рани , що їх дуже важко викинути їх геть з серця. Тільки нічого не проходить безслідно. Всяка образа , яку людина зберігає в собі довгий час , починає руйнувати організм. Природа влаштувала так , що той , хто носить в собі гнів , ненависть до себе подібних , швидше старіє і гине , ніж той , хто більш терпимий до свого оточення . Будь-яка образа - це вантаж , що лежить на Вас . Тільки з прощенням приходить полегшення і ... можливість поліпшити власне здоров'я .

Важливо зрозуміти , що прощення більшою мірою потрібно не тому, хто образив , а тому, кого образили. Не слід сприймати прощення як особисту милість. Це принижує Вас . Прощення не скасовує скоєне зло. Воно тільки розриває ланцюги, що зв'язують людину з цим злом. Образи, що не знайшли прощенья - стрес для Вас , а часто і для того , на кого Ви злі . Підійдіть до питання так , як ніби саме Вам вигідно прощення . (До речі так воно і є насправді ) .

Усвідомити необхідність прощення набагато простіше , ніж пробачити . Тому спробую навести загальні поради , які можуть бути Вам корисними в цій нелегкій справі. Уявіть , що Ви вже простили людину. Як би це не було важко. Той крок , який відділяє Вас від реального вибачення - підсвідомий (більшою мірою ) страх того , що кривдник може знову завдати Вам біль. В опорі прощенню лежить цей страх. Не тримати в собі зла на кривдника ще не означає повної довіри до нього. Якщо це зрозуміти , то можна наблизитися до прощення образи.

Навіть якщо той , хто вчинив зло , не розкаявся , це зовсім не означає , що Ви не зможете його пробачити . Згадайте позитивні якості кривдника , те добро, що зробила Вам ця людина. Якщо є щось світле , що збереглося в пам'яті про те , до кого сьогодні Ви ставитеся негативно , частіше прокручивайте це у своїй свідомості .

Енергія , яку Ви витрачаєте на підтримку своєї образи , тільки губить Ваше здоров'я . Ці психічні ресурси могли б знадобитися тим , хто Вам дорогий. Перш ніж  весь день "кидати камені" в того , кого ненавидиш , подумайте , а чи не можна витратити час на створення чогось , за що Вас будуть любити ? Якщо ж людина розкаялася , то не забувайте , що мучити відсутністю вибачення - це зло.

Нічого не може відбутися миттєво . І пробачити легко і швидко теж виходить не у всіх. Деякі перемелюють нанесену образу роками , а хтось без зусиль здуває падаючі на нього порошинки зла. Щоб легше переносити образу потрібно зрозуміти , що ми схильні не прощати ті недоліки , які помічаємо в собі і дуже ретельно приховуємо їх ід інших . Образа на людину часто буває тяжкістю Вашого недозволеного бажання. Далеко ні все , через що ми сердимося , варто нашої уваги .

Спробуй поговорити з кривдником , його друзями , тими людьми , які про нього добре відгукуються . Зроби щось добре тому, на кого сердишся . Для багатьох це складно , але приносить колосальне полегшення. Щоб легше було пробачити образу , спробуйте відповісти на наступні питання:

1 . Згадайте , коли хтось на Вас був ображений , чи завжди Ви відчували себе винуватим ? Знайти виправдання своїм діям куди простіше , ніж пояснити поведінку іншої людини.
2 . Чи немає глибоко в Вас , нехай і в меншій ступені тієї якості, через яку Ваш кривдник вчинив погано ? Більший розвиток цієї риси характеру було роздуто середовищем або вихованням. Чи настільки сильно винна ця людина ?
3 . Чи легко можна було пробачити образи , які Ви самі коли-небудь наносили людям?

Не тримайте зла у власному серці . Йому і без цього багато роботи. Звільніть свою свідомість від порожнечі образ.

 



Джерело: http://shkolazhizni.ru/
Категорія: Час для роздумів | Додав: РІТА (15.04.2014)
Переглядів: 1069 | Теги: поради психолога
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]