menu

Чому діти так люблять тварин?
Ви напевно помічали, що діти із задоволенням тягнуться до одних людей, нехай навіть зовсім незнайомим їм, а від інших, іноді рідних і близьких, починають ховатися, плакати. Чому? Діти - істоти світлі, щирі і завжди вміють розрізняти справжнє, справжнє від брехливого і фальшивого. Діти бачать те, що іноді приховано від погляду дорослих. Тому діти так люблять тварин, які не вміють приховувати своє справжнє обличчя під різними масками.
 Крім безкорисливої ​​і безумовної любові тварин, при спілкуванні з ними діти набувають ще масу корисних речей.

1. Увага - алергія.

Деякі батьки думають, що якщо в квартирі не буде пуху, пилу, запаху тварин, то у дитини не буде алергії. Але це велика помилка. Як доводять сучасні дослідження, спілкування з тваринами зменшують ризик виникнення алергії у дитини, підвищують його імунітет. Імунна система малюка розвивається, отримуючи подразників алергії, швидше до них адаптується при постійному контакті з тваринами.

2. Спокійна дитина - спокійні батьки.

Завдяки спілкуванню з тваринами відбувається профілактика та лікування дитячих неврозів. Тварини заспокоюють, нормалізують тиск. Гіперактивній дитині достатньо погладити кішку або подивитися на рибок в акваріумі - і вона стане спокійним.

Гіперактивність дітей проявляється в тому, що дитина вередує, "ні хвилини не сидить на одному місці", насилу засинає, неодноразово прокидається вночі, проявляє невмотивовану, неусвідомлену агресивність. Проаналізувавши кожен випадок подібної поведінки, ми зауважимо, що ці прояви супроводжуються зниженням апетиту, поганий надбавкою у вазі, відрижки і блювоти.

Особливості дитячого організму, недосконалість його нервової системи, обумовлює появу загальних симптомів.

Бажано не залишати невирішеними проблеми в молодшому віці - вони неминуче виявляться в підлітковому. Вони поглиблюються поганою поведінкою в школі, труднощами в навчанні, грубістю і часто навіть агресивністю підлітків. І знову ж таки це не чисто психологічна проблема.

3. Соціальна адаптація.

Людина - тварина суспільна. І чим більше сім'я, тим краще для розвитку дитини, її соціальної адаптації. Тварини ж сприймаються дітьми як повноправні члени родини. Діти наслідують їм, повторюють їх руху - розвивається координація рухів, м'язи. Повторюють за ними звуки - вчаться говорити, розвивають мовний апарат. Крім цього, діти, граючи з тваринами, розуміють їх емоції і потім швидше освоюються в середовищі своїх однолітків. Деякі дослідження показують, що інтелект дітей, у яких в сім'ях є тварини, набагато вище, ніж у сім'ях без тварин.

Беручи до уваги перераховані вище плюси утримання будинку тварин, ми повинні пам'ятати, що у відповіді за них. Відповідальність у дитини можна виховати, якщо придбати домашнього вихованця, але треба бути готовим самому брати участь в турботі та догляді за ним. Діти - вони всього лише діти.


Джерело: http://styllzhizni.ru/zdorovie/animaloterapiya-ili-pochemu-deti-tak-lyubyat-zhivotnyih
Категорія: Час для роздумів | Додав: РІТА (12.02.2012)
Переглядів: 868 | Теги: діти і тварини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]