menu

Депресія. З чого вона починається?
Цікаво відзначити той факт, що вчені з Канади довели, що кишкова мікрофлора і процеси, які з нею пов'язані безпосередньо впливають на головний мозок людини, а отже можуть впливати на настрій і поведінку. Людський кишечник населяють велика кількість бактерій, які несуть в собі різні функції. Можуть добувати енергію з їжі, здійснюють захист нашого організму від інфекцій, а також живлять клітини кишечника. І будь-яке порушення подібного рівноваги може призвести до наслідків, і часом досить важким.
Якщо розглядати питання теоретично, то настрою людини у якого порушена мікрофлора кишечника, само собою може погіршуватися, наприклад, від усвідомлення того що в нього такі проблеми. До того ж неприємні відчуття можуть давати про себе знати, теж не покращуючи настрій. Але досліди проводилися на мишах, а у них психологічний аспект відсутній. Вчені спостерігали таке явище, що при дії антибіотика на мікрофлору кишечника, поведінку мишей змінювалося. Підвищувався рівень тривожності, вони ставали обачними і більш обережними. До того ж спостерігалося підвищення нейтротрофіческого фактора, який розташований в мозку, а його безпосередньо пов'язують із занепокоєнням і депресією.
Вчені навіть міняли мікрофлору кишечника у мишей, для того щоб довести той факт, що всі зміни поведінки пов'язані саме з поведінкою бактерій. Приміром, пасивні миші, отримуючи мікрофлору активних особин, самі ставали більш відважними і діяльними.
Тому вчені зробили такі висновки, що при аналізі поведінки людини, навіть таких серйозних як аутизм, необхідно звертати увагу і на мікрофлору кишечника.

 Джерело http://sovetotvet.ru/zdorove/s-chego-nachinaetsya-depressiya.html#cut

Категорія: Час для роздумів | Додав: РІТА (09.10.2011)
Переглядів: 641 | Теги: депресія
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]