menu

Енергетичний вампір – не порожній вираз

"Енергетичний вампір" - не порожній вираз: одні люди заряджають нас енергією, інші майже фізично забирають її.

У кожного з нас напевно знайдуться знайомі, спілкування з якими надихає, буквально вдихаю­чи в нас сили. Всім знайоме і зворотне: є опис відносин, які знесилюють, внутрішньо спустошу­ють нас.

При цьому будь-яка людина в залежності від ситуації здатна почергово як віддавати свою енергію іншим, так і поглинати її, потребуючи ду­шевного підживлення.

Кожний з нас - потенційний вампір. Це в нашій природі - чекати від іншого багато, бажати його всього цілком. Однак, з досвідом реальних відносин ми розуміємо: при такій стратегії ми на­вряд чи утримаємо поруч із собою іншу людини, адже вона страждає і тому буде нас уникати.

Нам варто ясніше розуміти, звідки береться наша енергія і що її забирає у нас, чому саме ми підтримуємо і в чому обмежуємо своїх близьких - і тоді нам стане набагато легше будувати з ними гармонійні відносини. Крістоф Андре в деталях розбирає для нас механізми спілкування - вампіричні властивості й ті, що дають нам сили, живлячи своєю живою енергією.

Бережіть себе

Вампіричні відносини легко впізнати по тому зане­паду сил, який наздоганяє нас у спілкуванні з пев­ним людиною. Вони нічого не дають ні нашому ро­зуму, ні серцю, емоційно вибиваючи нас з колії. Легко окреслити кілька портретів таких "вампірів" (спілкуватися з якими стоїть рідше).


Постійно скаржаться. Вони позбавляють нас сил, тому що їх потреба в співчутті безмірно і ми не можемо ні заповнити її, ані хоча б зменшити її глибину. Вони покладають на нас місію ря- тівників (навіть якщо на те у нас немає ні бажан­ня, ні можливостей) і при цьому явно прирікають її на провал, оскільки в душі зовсім не налаштовані на те, щоб прийняти наші пора­ди.


Залежні. Вони постійно хочуть підтверджень любові і нашого доброго ставлення до них, про­сять ради у прийнятті найпростіших рішень... По дитячому чіпляючись за нас, вони ставлять нас у позицію батьків, тим самим покладаючи на наші плечі невідповідний тягар відпові- дальності. І коли ми намагаємося відсто- ронитися від цієї нав'язаної нам ролі, нас мимоволі охоплює гнітюче почуття провини.


Надчутливі. Їх надмірна ранимість змушує нас постійно бути напоготові. Оскільки все, що відбувається в наших відносинах, вони готові сприйняти самим несподіваним образом і витлу­мачити на свій лад, деколи складаючи сюжет цієї драми. Ми ж у відповідь змушені бути в постійному напруженні, у всьому контролюючи себе.


Конфліктуючі. Будь-які проблеми вони звикли вирішувати через агресію, що, втім, не варто їм ні найменших зусиль, тому що конфлікт і є стихія їх існування. Навпаки, тих, на кого ця агресія спрямована, подібний тип відносин спустошує.


Порушники кордонів. Їх власна роль у відносинах і межі особистого простору завжди невизначені, і це змушує інших учасників спілкування безперервно вести "під налаштуван­ня". Оскільки правила в подібних взаєминах чітко не встановлено, кожен задіяний у них мимоволі вторгається на територію іншого.

Що робити?

Вміти встановлювати межі

У вампіричних відносинах важливо тримати вірну дистанцію, щоб не дати себе затягнути в енерге­тичну дірку. Ми ризикуємо підпасти під вплив патології іншої людини, з гіркотою відчути, що ста­ли її жертвою, і відповісти потоком власної агресії.

Нас часто відвідує спокуса взяти на себе роль рятівника, і цієї своєї схильності варто побоювати­ся. Так, ми часто можемо допомогти іншому, але вкрай рідко - його врятувати. Коли роздратування у нас наростає, варто поставити собі два питання: "чи я Той, хто повинен грати цю роль?" і "Чи пови­нен я робити це в поодинці?" У будь-якому випад­ку сигнал тривоги - це наші емоції : якщо нам не­комфортно, значить, пора сказати чітке "стоп!".

Приймайте радість

Невідомо чому такі відносини живлять нас світлими почуттями і незмінно підбадьорюють нас, деколи навіть наповнюючи відчуттям блаженства. Спро- буємо придивитися до них ближче.


Приємні дрібниці. Комплімент незнайомця, доброзичливе питання сусіда про те, як справи у нас на роботі, простий дружній жест - все це є підтвердженням того, що ми і наше життя неваж­ливо якою мірою, але цікаві іншим людям. Ми схильні недооцінювати подібні знаки уваги, ма­шинально ввічливо відповідаючи на них. А між тим вони зміцнюють у нас почуття власної гідності. Нам необхідні відносини різного рівня, і такі "поверхневі зв'язки для нас важливі не мен­ше, ніж сильна любов або міцна дружба. Так, самотній чоловік, у якого є можливість обмінятися привітаннями зі знайомою продавщи­цею або фармацевтом сусідньої аптеки, знайде в цих простих відносинах так потрібну йому частку душевної теплоти.


Рівноправний обмін. Відносини, які будують­ся на відкритому емоційному обміні, збагачують нас, тому що в них ми безперервно відкриті один одному. Відкриваючи себе іншого, ми відкриваємо нове і в собі. У таких стосунках ніхто не тисне і ніхто не підкоряється - у них є лише рівність і взаємність. Якщо хто-небудь ділиться з нами таємним, готовий прийняти наші поради і слідувати їм, значить, він нам довіряє, роблячи нас обраними. Діалог на рівних живить енергією обох його учасників.


Дар як придбання. Даруючи комусь свій час, допомогу і любов, ми випромінюємо позитивну енергію. Відповідні почуття тих, хто прийняв наш дар, завжди підвищує нашу самооцінку. І ми купуємо нітрохи не менше тієї людини, якій ми віддаємо.


У злагоді з собою. У тому, що ми робимо, є сенс і користь для інших - отримавши під- твердження цього, ми сповнені сил. Учитель, своїми працями перетворив у хорошиста досі безнадійного двієчника, буквально заряджений його успіхом.

Такі зусилля винагороджуються сповна: коли ми діємо в злагоді з собою і в відповідності з власни­ми цінностями, ми відчуваємо, що потрібні іншим людям, і відчуваємо себе майже непереможними.

Що робити?

Оновлювати свою енергію

Щоб бути в доброму здоров'ї, нам треба нагодува­ти свої почуття з різних джерел. Щоденний ра- ціон ми отримуємо, спілкуючись з нашими близьки­ми.

Але нам потрібні й інші відносини - ті, що деколи вибивають нас зі звичної колії і змушують змі- нюватися. Саме вони пробуджують у нас бажання і досі приховані можливості.

Агресивні люди, що провокують, звичайно, нам не подобаються, але, дратуючи нас, вони спонука­ють нас змінюватися, розвиватися і рости. Інколи такі "незручні" відносини - найбільший ефективний засіб для оновлення наших сил.

Джерело: http://www.dytyna.info/
Категорія: Час для роздумів | Додав: РІТА (31.03.2012)
Переглядів: 931 | Теги: енергетичні вампіри, час для роздумів
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]