menu

Як навчитися розуміти інших людей і не допускати конфліктів?
Спілкування - невід'ємна частина життя людини. Здавалося б, елементарний навик. Але на ділі виявляється, що багато хто просто не вміють на належному рівні спілкуватися, контактувати з людьми. У деяких людей комунікаційні навички розвинені лише на базовому рівні. Просто передача звуків, слів, інформації. Але це не все, що складає наше спілкування, адже ми не машини. Конфлікти і сварки якраз трапляються на цій основі. Все це дуже сильно впливає на наше життя. І вміння правильно контактувати з людьми допомагає розташовувати до себе людей, навіть почасти маніпулювати ними, а це, у свою чергу, дозволяє створювати сприятливі ситуації та умови.
 «Розуміння - початок згоди» (Бенедикт Спіноза)
Мабуть, найбільше багатьом не вистачає толерантності та вміння розуміти іншу людину. Якщо співрозмовник має погляди чи наміри, відмінні від наших, то автоматично, неусвідомлено ми налаштовуємося агресивно по відношенню до нього. Напевно, всі ми знаємо, як це буває, коли раптом виявляєш себе посеред розлюченого спору, навіть якщо тема несерйозна, а опонент - кращий друг.Очень важливо не заперечувати відразу погляди, відмінні від ваших. Адже скільки людей - стільки й думок. І складно стверджувати, що якесь із них більш правильно, ніж інше. Просто спробуйте зрозуміти іншу людину. Чому він так вважає, чому він не згоден з вашою точкою зору. Подумайте, як показати йому свою точку зору, пояснити йому, чому ви її дотримуєтеся. Скажіть людині це прямо. Поговоріть про це. Адже найчастіше під час розмови люди говорять одне, а відчувають і думають вони зовсім інше.
 «Правда - наче гірке питво, неприємне на смак, але здатний відновлювати здоров'я» (О. Бальзак)
У відносинах між людьми взагалі повинно бути більше щирості і правди. Можна вважати, що розбіжність думок - початок конфлікту. Щирість і правда руйнують недовіра між людьми. Часто ми не говоримо про щось людині. Тому що так прийнято або тому що соромимося сказати як є. Але якщо всі люди стануть більш відкритими один до одного - стане набагато менше розбіжностей і перепалок. Це не так уже й складно: бути відкритими, щирими та толерантними. Така позиція вигідна не тільки у відносинах близьких людей. Це зустрічається і застосовується повсюдно. Наприклад, дуже важливі навички комунікації в бізнесі.
 «Умійте стати на позицію іншої людини і зрозуміти, що потрібно йому, а не вам. З тим, хто зуміє це зробити, буде весь світ »(Дейл Карнегі)
 Головне - це навчитися розуміти іншу людину. Чи не потурати емоціям і ображатися, а відкрито говорити з людиною. Адже конфлікти не потрібні нікому. Особливо коли справа стосується наших близьких. Якщо ви зрозумієте позицію людини, а він зрозуміє вашу - конфлікт вичерпає себе. Коли люди розуміють, чому є думки, відмінні від їх власних, і коли вони розуміють, чому вони обгрунтовані - конфлікту просто не на чому рости. Немає образи і гордості. Є розуміння. «Розуміння - єдина формація, здатна зробити весь світ щасливим» (Віталій Волгін) Як відомо, «язик до Києва доведе». А у кого «язик підвішений» - ті люди багато чого досягають у житті. І тут не потрібно бути дипломованим психологом або мудрецем. Досить розуміння і застосування в житті простих істин, які відомі всем.Люді намагаються чогось досягти в житті шляхом складних і глобальних рішень, умінь, навичок. Але як мова може йти про складне, коли освоєні навіть елементарні навички? Мова не тільки про спілкування. У нашому житті багато дрібниць, які стали такими буденними, що ми не звертаємо на них увагу. Важливість цих речей забувається. Але всі ці дрібниці, в цілому, впливають на все життя людини. Уміння розуміти людей, бути толерантними, відкритими, щирими впливає на все життя, на всі його сфери.
«Щоб змінити світ навколо, ви повинні змінити себе» (Махатма Ганді)
 Людина, що розвиває навички спілкування, стає мудрішою. Він завжди в більш хороших умовах, в більш хороших відносинах з людьми. Подібно до того, як ми стежимо за чистотою в наших будинках - нам слід стежити за порядком думок, поведінки, манер і нашого спілкування. Змінюючись самі, ми змінюємо світ навколо нас.


Джерело: http://shkolazhizni.ru/archive/0/n-61503/
Категорія: Час для роздумів | Додав: РІТА (14.08.2013)
Переглядів: 3207 | Теги: успіх, спілкування
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]