menu

Яке життя у палаючого гнівом?
Що може бути прекрасніше душевної любові? Адже любов до когось або до чогось - до будь-якого живої істоти, до батьківщини, до природи - це не що інше, як зацікавленість в існуванні самого життя. Це таке природне почуття для живого: любити живе і бажати йому добра. Любов, кажуть, від Бога.

Але світ суперечливий. Він тримається на рівновазі контрастів. Тому по іншу сторону від любові живе ненависть. А ненависть, вона ж гнів, лють, злість, - це не що інше, як зацікавленість в знищенні життя. Вона - не від Бога, а від його найлютішого ворога.

 Противником Бога не може бути жалюгідне нікчема, тому емоції і почуття, що належать йому, не крейда і не мізерні, а іноді навіть - величні. Розлючений гнів був привілеєм імператорів і великих воїнів. Спопеляюча ненависть древніх героїв оспівувалася у віршах: Гнів, про богиня, Устань Ахіллеса, Пелеева сина ... Символами гніву були дикий ведмідь і лютий тигр, гуркіт грому і блискавка, палаючий факел, удар списа і роздирання одягу. Від цього буйства пристрастей і розкоші спецефектів нам залишився один символ - колір крові. Крові, приливає до обличчя, і крові пролитої ...

А замість Князя світу цього у нас є вибухонебезпечна дівчина на ім'я Роот-Гнів. І неважливо, розумна Роот або дурна, красива чи не дуже, почуття і емоції, які вирують в її душі, можуть миттєво спотворити її обличчя і звільнити розум від думок. Темрява і морок пекла - її незмінні супутники. Чорнота пригнічує волю і заважає пам'ятати про кохання. Червоний колір її одягу (такий же, як у її покровителя) спонукає людей до агресії. А батіг в її руці завжди готова опуститися на кривдника.

 Якби ми ризикнули запитати Роот, як вона дійшла до такого життя, вона б прошипіла: «Дістали ...», а потім вибухнула лайкою. Але ми питати не будемо: побережемо вуха.

Коли вона була молода, слабка і егоїстична, її часто відвідували напади гострої образи або глибокої досади, сильного роздратування або неприкритою злості. Їй не подобалося, коли її змушували робити якусь дурницю проти її волі. Звичайно, траплялося, що її ображали ненароком або, що гірше, - навмисно обманювали. Тоді вона дуже сердилася. Якщо вона бувала ображена по-справжньому або були зачеплені її кращі почуття, в ній спалахувала скороминуща ненависть до кривдника. Але з ким не буває?

Іноді вона не отримувала, що хотіла. І її сильно дратувало недосяжне, яке не могло стати її власністю або долею. Звичайно, на неї впливали сестри - Гординя, Жадібність і Заздрість. Одна вселяла їй: «Ти гідна цього, як ніхто інший!» Інша підбурювала: «Це могло б бути твоїм!» Третя розчаровувала: «Це ніколи твоїм не буде».

Роздратування копілось, поки чаша терпіння не наповнилася до країв. Одного разу Роот побачила світ ніби в дзеркалі, поверхня якого була розплавлена. Це гнів і злість перейшли в постійне почуття ненависті до всіх і до всього і - змінили картину світу. Все навколо спотворилося і стало ворожим. І Роот початку мстити.

Вона більше не стримувалася і перетворилася на стерву, фурію, хуліганку, розпущену хамка (як тільки її не називають!). Грубість стала для неї нормою. Завжди тліюча ненависть переходить часом у пожежу гніву, під вибухи люті, які супроводжуються бажанням вдарити, розчавити, вбити і знищити. Вона небезпечна для оточуючих, тому що в гніві не володіє собою, і бажання свої здійснює легко і без докорів сумління. Вона вважає вбивство ворога заслуженою карою в ім'я хибно зрозумілої справедливості.

 Один бородатий чоловік, основоположник знаменитого вчення і фахівець з європейським привидам, зауважив, що сором - свого роду гнів, тільки звернений усередину. Так що у Роот є одна маленька слабкість: вона схильна почуттю сорому, тобто здатна гніватися на саму себе.

Давним-давно гнів був оголошений четвертим в списку семи смертних гріхів за те, що його сила звернена проти ближнього. До того ж, він руйнує душу самого гнівається і ставить під сумнів справедливе пристрій Божого світу. Гніву, злості, роздратування піддаються всі люди без виключення, але рідко хто вміє придушувати в собі гнів і не завдавати шкоди собі і оточуючим.

Бажаю всім на дорогах життя намагатися обходити стороною злу дівчину по імені Роот-Гнів.

Джерело: http://shkolazhizni.ru/archive/0/n-11272/
Категорія: Час для роздумів | Додав: РІТА (25.02.2012)
Переглядів: 724 | Теги: гнів, сім смертних гріхів
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]