menu

Якщо дитина піддається чужому впливу
Син повторює дурниці слідом за сусідським Сашком, а дочка копіює зухвалу поведінку однокласниці Маші?

Не варто дорікати їм за те, що вони наслідують приклад своїх приятелів. Корисніше навчити їх стверджувати себе в повсякденному житті.

З тих пір, як ваш син подружився з новим однок­ласником, він навчився лаятися, занурився в мережеві ігри і весь свій день підлаштовує під ре­жим приятеля. Невже йому так не вистачає інди- відуальності, що він готовий жертвувати своїм ча­сом та інтересами - аби догодити іншому?

Але до впливів схильні всі, навіть дорослі! Лаючи за це сина або дочку, ми лише приклеюємо ярлик, від якого їм буде важко позбутися. Не варто забу­вати, що всі ми вчимося за допомогою наслі- дування. Коли дитина відтворює поведінку батька або матері, батьки навряд чи дорікнуть її в тому, що вона піддається їх впливу. Зовсім навпаки: ми тішимося, коли збігаються наші з ним, наприклад, музичні уподобання.

І в ранньому дитинстві, і в підлітковому віці дити­на може наслідувати когось або лідирувати в компанії. Тому що вона створює свою ідентичність, пізнає, зустрічаючись з різними ефектами, як у сім’ї, так і за її межами. Якщо ви помічаєте, що во­на занадто легко піддається впливу однолітків, аб­солютно несамостійна у своєму виборі, їй може зна­добитися ваша допомога.

Одягаючись як хтось або наслідуючи чужі мане­раи, ваша дитина відчуває себе причетною до гру­пи, відчуває свій зв'язок з іншими. Той, хто хоч раз був відкинутий, принижений вдома або в школі, частіше відчуває цю потребу - продемонст­рувати, що він не відрізняється від інших.

І ще один важливий момент: дитину вважають впливовою і слабохарактерною, якщо вона не мо­же сказати "ні". А ми навчили її цього? Коли ми критикуємо її "неповажного" приятеля, то знімаємо з себе відповідальність. Але може бути, краще до­помогти своїй дитині затвердити себе?

Наше звичайне життя надає багато можливостей для того, щоб навчити її робити вибір, задавати са­мому собі питання, не підкорятися бездумно (у то­му числі й вам), наполягати на своєму. Нехай вам часом і не дуже приємно чути від дитини слово "ні"...

Джерело: http://www.dytyna.info/
Категорія: Час для роздумів | Додав: РІТА (31.03.2012)
Переглядів: 932 | Теги: виховання дітей
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]