menu

Як перестати спізнюватися? Дбаємо про пунктуальність.
Чому ми запізнюємося?

Деякі люди (частіше - жінки) запізнюються навмисно, адже куди б ми не запізнилися - ми привертаємо до себе увагу. Заходячи в офіс, на вечірку, на виставу пізніше за інших, ми звертаємо на себе погляди присутніх. Все зводиться до дешевого пошуку уваги, якої нам не вистачає в інших ситуаціях.
Іноді причини криються в нашій підсвідомості. Якщо людина кудись спізнюється, значить, їй не дуже хочеться туди йти! Можливо, там, куди ви "прагнете запізнитися", існує якась конфліктна ситуація, є щось, що вам не до душі. Тоді ви наважуєтеся провести генеральне прибирання, учинити прання і пройтися по магазинах. Зазвичай адже на це часу не вистачає.
Ваше запізнення може з'явитися також причиною протесту. Ви повстаєте проти будь-якого диктату ззовні, наприклад, це може бути вимога керівництва фірми приходити на роботу рівно до 8 години.
Ви вже спізнюєтеся. Спізнюєтеся досить серйозно. Вам в голову приходить думка: "А, все одно не встигну. Навіть і поспішати не варто".

Як з цим боротися?

Наступні принципи допоможуть вам не спізнюватися:
Обов'язково поставте собі питання: а чому мені необхідно перестати спізнюватися? Причин може бути декілька: загроза звільнення, позбавлення премії та ін Коли ви зможете мотивувати необхідність приходити строго в призначений час, ви перестанете спізнюватися. Іншими словами, вам потрібно перейти з рівня "спізнюватися добре / погано" на рівень "мені не треба / треба приходити вчасно".
Ставте таймер, відводячи певний інтервал часу на кожне, що виконується в процесі зборів дію. Наприклад, 5 хвилин вам буде потрібно на умивання, 15 хвилин на сніданок, 10 хвилин на одягання і т.д. Обов'язково заведіть будильник на час виходу з будинку і, якщо він дзвонить, а ви ще не закінчили попереднє дія - кидайте все, вам треба поквапитися, автобус (електричка, літак) чекати не стане.
Іноді люди навмисно переводять годинник на кілька хвилин вперед. Це не вихід. По-перше, жити все ж таки краще згідно реального часу, так як, в іншому випадку, ви, мабуть, почнете плутати день з ніччю і жити "не від світу цього", взагалі втратите відлік часу. По-друге, не так легко провести вашу підсвідомість - воно буде пам'ятати, що у вас в запасі є рівно ту кількість хвилин, на які ви перевели годинники, і ви все одно встигнете, навіть з переведеними стрілками.
Задумайтесь, на що ви витрачаєте той час, який ви повинні провести там, де ви повинні бути? Адже ви точно знаєте, скільки часу вам потрібно на збори. Це пізнається практичним шляхом. Адже ми багато разів, день у день, виконуємо одні й ті ж дії. Засікайте час. Збираєтеся довше за інших? Визнайте за собою цю особливість і вставайте на годину раніше.
Готуйтеся до виходу з будинку з вечора, тоді не виникне цілий ряд проблем: що вдягнути, де взяти колготки, куди подівся мій піджак, хто повісив піджак в шафу?! Побалуйте себе за кожен прихід в призначене місце, в призначений час, маленьким подарунком.
Якщо ваші запізнення обумовлені хронічним недосипанням і небажанням покидати спальне місце - лягайте спати раніше. Це і для здоров'я корисно.

Коли вже ніщо не допоможе ...

Якщо, незважаючи ні на що, ви так і не змогли обмежити себе як загальноприйнятими нормами, так і строгими тимчасовими рамками, не впадайте у відчай, у вас є вихід! Шукайте місце, де оцінять ваші здібності, де закриють очі на вашу неприязнь трудової дисципліни. Головне - виконуйте необхідний обсяг роботи.
Шукайте своє місце в світі!
Категорія: Поради психолога | Додав: РІТА (16.05.2012)
Переглядів: 818 | Теги: поради психолога, стосунки, психологія
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]