menu

Як покращити навички прийняття рішень
Кожен робочий день нам доводиться приймати десятки більш-менш важливих рішень: від рішення, де сьогодні пообідати до рішення, на які поступки можна піти для укладення партнерської угоди. Який відсоток рішень, які згодом ви визнали правильними? Чи можна збільшити цей відсоток? Пропонуємо вам п'ять порад, як поліпшити ваші навички прийняття рішення і тим самим мінімізувати стрес, супутній прийняття важливого рішення.


Будьте психологічно готові прийняти рішення

Якщо вас розбудив важливий телефонний дзвінок і ви спросоння, не вмиваючись і не випивши кави, приймаєте доленосне рішення, то, швидше за все, через пару годин ви про нього сильно пошкодуєте. Тому перше правило грамотного прийняття рішення - приймати рішення тільки в адекватному психологічному стані, коли ви спокійні, тверезі в усіх відношеннях і можете сконцентрувати увагу на питанні, що вимагає рішення.
Усвідомте характер прийнятого рішення

Деякі рішення варто приймати миттєво, керуючись лише своєю інтуїцією. Деякі вимагають глибокого аналізу і збору додаткової інформації. Деякі питання не гідні того, щоб відбирати ваші сили і час, а деякі - це питання життя і смерті. Обов'язково класифікуйте питання, яке вам треба вирішити, визначивши його місце на шкалі вашої особистої важливості. Потім вирішіть для себе, чи достатньо у вас даних для його рішення або питання взагалі можна вирішити на рівні «подобається - не подобається».
Використовуйте методику «за» і «проти»

Якщо ви вирішуєте питання, що вимагає роздуми і аналізу ситуації, використовуйте методику «за» і «проти». Розділіть чистий аркуш паперу вертикальної рисою і заповніть колонки «за» і «проти» всіма аргументами, які прийдуть вам в голову. Повірте, коли ви завершите це просте і швидке вправу, вирішення питання стане для вас набагато ясніше.
Прислухайтеся до свого внутрішнього голосу

Як говорив лорд Честерфільд, «слава Богу, що ми можемо покладатися в житті не тільки на наш розум». Іноді всі розумні аргументи вказують на якесь рішення, але всередині все противиться його прийняття. Спрацьовує якась внутрішня система безпеки. Якщо передчуття виразні і наполегливі, до них треба обов'язково прислухатися. Багато великих людей домагалися успіху, просто слідуючи своїм інстинктам.
Аналізуйте наслідки і процес прийняття рішень

Людям властиво вчитися на своїх помилках. І це - корисний навик. Адже якщо не повертатися до своїх помилок, побоюючись неприємних емоцій, то таких помилок (і, отже, неприємних емоцій) буде ставати все більше. Аналізуйте важливі прийняті рішення на предмет, що можна було поліпшити як в самому рішенні, так і в процесі і методикою його прийняття.

Удачи Вам!



Джерело: http://uspeh-success.ru/kak-uluchshit-navyiki-prinyatiya-resheniy/
Категорія: Поради психолога | Додав: РІТА (21.04.2012)
Переглядів: 822 | Теги: поради психолога, прийняття рішень
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]