menu

Як поліпшити свою самооцінку?

Наша самооцінка складається з уявних уявлень про себе, про світ, який оточує нас, і всіх понять, які сформувалися за всю нашу життя. Ці уявлення настільки вкоренилися в нашій підсвідомості, що живуть самі по собі, і ми не усвідомлюємо того, що самі ж їх створили, а також легко можемо змінити і трансформувати їх, при бажанні.
Кожна людина напевно погодиться з тією думкою, що хороша і здорова самооцінка для нього дуже важлива і необхідна, але мало хто розуміє, як добитися насправді власної значущості.
Наша самооцінка починається складатися з дитячого віку, коли вперше закладаються цінності людини. Ми вбираємо подання про себе самого від батьків і від оточуючих нас людей. Звичайно, коли дитина отримує від своїх батьків любов і підтримку, то ставши дорослим, він буде ставитися до себе з тією ж любов'ю і повагою. В іншому випадку, коли його висміювали і навіть принижували, то надалі у цієї людини виробиться менш низька самооцінка і ставитися він до себе буде, звичайно, відповідно. Навіть коли ми стаємо дорослими і починаємо жити окремим життям і отримувати від навколишнього світу багато нових знань та інформації, то все одно наші базові уявлення і ставлення до самого себе, отримані з дитячого віку, будуть впливати на нас протягом всього життя. Звичайно, сумно, якщо людина звикла надавати занадто багато уваги життєвим розчарувань, напевно розчарованість стане значущою частиною його іміджу в майбутньому.
Якщо ми хочемо дійсно змінити себе, то необхідно звернути гідну увагу на поняття «самолюбство». Це зовсім не відноситься до амбіцій і зарозумілості. Правильність такого критерію є те, що ми, люблячи себе, не завдаємо оточуючих людей і світу ніякої шкоди і дискомфорту.
Ми часто чуємо такі слова: возлюби ближнього, як самого себе, а наголос робиться на «возлюби ближнього». Щоб полюбити ближнього, спочатку необхідно навчитися любити самого себе. Чим сильніше любимо себе, тим сильніше можемо полюбити і інших. Необхідно дотримуватися принципу: «Я хороший такий, який є насправді», і не потрібно бути кимось іншим. Парадоксально те, що, прийнявши себе таким, яким ви є насправді, без праці можете змінити себе і стати іншою. Попрацюйте над своїм іміджем і зробіть його іміджем сильного і упевненого людини. Ви повинні сподобатися собі і стати самим хорошим другом і товаришем для себе.
Надайте собі сили і впевненість, станьте сильним, здоровим і люблячим. Звичайно, важко одразу ж полюбити себе після тривалого часу невпевненості і антипатії, адже та частина свідомості, яка схвалює і дозволяє прогресувати далі, прихована глибоко в підсвідомості. Ви, лише прийнявши себе таким, який є, легко зможете виявити ті якості, які вам допоможуть розкритися і прогресувати в житті.
Навчіться, будь ласка, сприймати себе всерйоз. Якщо не доглядати за автомобілем, то він, звичайно, потім зламається. Якщо не слідкувати за порядком у квартирі, то безлад і хаос перетворять її, не знаю, в що. Точно також треба дбати і про свою самооцінку, якщо хочете бути сильним і впевненим у собі.
У житті бувають усякі розчарування і неприємності, які тяжіють над нами. Якщо не бути уважним, то вони можуть нас занурити на дно невігластва, і тим самим знизити нашу самооцінку і життєвий оптимізм. Є необхідність постійно зміцнювати і підтримувати самооцінку. Домагатися цього можна, налаштовуючи нашу свідомість на позитивні, надихаючі, що приносять душевну радість думки про власну значущість. Включіть сюди мрії, які ще не здійснилися. Наприклад: ви можете представляти себе власником престижного авто або керівником якоїсь великої компанії (якщо, звичайно, у вас є це в планах) і намагатися вести себе так, як вели б у тих чи інших ситуаціях такі люди. Адже необхідно пам'ятати те, що підсвідомість прийме будь-які міркування, якщо вони будуть щирими, неважливо, правда це чи ні, для нього все одно. Ну і, зрештою, така поведінка стане невід'ємною частиною вашого життєвого образу, і з часом, обов'язково проявить свої реальні плоди.
Тільки ви відповідальні за створення і збереження певного ставлення до самого себе. Ваші думки будуть створювати ваші якості:
  Сильні думки творять сильної людини.
  Слабкі думки роблять людину слабкою.
  Думки, повні ентузіазму - енергійного.
  Боязкі думки - боязкого.
  Нездійсненні - непрактичного.
  Безпорадні - безпомічного.
  Успішні - удачливого.
Завжди розвивайте, підтримуйте і культивуйте позитивні думки про самого себе.
А ще пропоную вам стати впевненою і сильною особистістю. Не розраховуйте на менше, будьте переконані в тому, що ви повні енергії, можете добитися всього в житті, якщо забажаєте цього. Віра - це істина, а істина - це і є ваша реальність. Не концентруйтеся на минулі невдачі і розчарування, живіть сьогоднішніми радощами, і прагнете до майбутніх можливостей. Повіривши в себе і свої сили, ви з легкістю можете знайти вихід зі сформованих ситуацій. Змінившись, самі побачите, як змінюється світ навколо вас. Ви ж пам'ятаєте - кожен живе у тому світі, який створив своїми думками.
Тільки чітке і ясне уявлення того, хто ви і що ви хочете насправді в житті, стимулює і вселяє надію на створення нової дійсності. Пам'ятайте, вас чекає чудова життя, повна можливостей і радісних подій. У ваших руках все, що ви побажаєте, воно готове і чекає вас.



Джерело: http://shkolazhizni.ru/archive/0/n-970/
Категорія: Поради психолога | Додав: РІТА (15.01.2012)
Переглядів: 712 | Теги: Як поліпшити свою самооцінку
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]