menu

Як самостійно скорегувати самооцінку?
Немає нічого більш складного і більш важливого, ніж нормальна, твереза, об'єктивна самооцінка. Складно контролювати свою поведінку, наслідки своїх вчинків. Ще більш складно об'єктивно оцінити своє місце в суспільстві і свої можливості.

При дослідженні самооцінки важливим моментом є рівень вимог індивіда. Якщо людина пред'являє до себе або до оточуючих нереалістичні вимоги, його частіше підстерігають нездоланні перешкоди на шляху до мети. Він частіше за інших відчуває невдачі. Критеріями оцінок зазвичай виступають загальнокультурні та соціальні індивідуальні ціннісні уявлення, стереотипи сприйняття або стандарти, засвоєні протягом життя.

В цьому випадку виникає питання, з самооцінкою чи ми маємо справу? В даному випадку зовнішню оцінку людина приймає як власну і живе з нею. Зовнішня оцінка важко піддається змінам, відрізняється ригідністю і малорухомістю. Тому людині важливо навчитися самій оцінювати себе більш адекватно.

Відома формула самооцінки. Відповідно до цієї формули, самооцінка є успіх, розділений на рівень вимог.

В реальності все інакше. Люди, побоюючись, що у них нічого не вийде, свідомо перебільшують свій успіх. В інших випадках особи із заниженою самооцінкою до мінімуму знижують свої вимоги. При цьому ні той, ні інший спосіб не підвищує і не коригує самооцінку. А як же її підвищити?

 Способів підняти самооцінку величезна кількість. Для вас - десятка, що легко запам'ятовується .

1. Простіть себе за всі невдачі та промахи, вчинені в минулому. Вони - безцінний капітал вашого досвіду і ваших знань, якими можна завжди користуватися в життєвих ситуаціях - визнайте це.

2. Усвідомте свої досягнення, перемоги, успіхи. Якщо вони дуже малі, не біда, це тільки на перший погляд. Ведіть щоденник і щодня їх записуйте.

3. Постарайтеся більше прислухатися до власних потреб та інтересів, поважайте, не знецінюйте їх. Вони можуть послужити хорошою мотивацією до вашої діяльності.

4. Не порівнюйте себе з іншими людьми. Завжди будуть люди, у яких чогось більше. Якщо ви будете займатися нескінченними порівняннями, перед вами завжди буде занадто багато опонентів чи противників, яких ви не зможете перевершити.

5. Не варто лаяти і засуджувати себе - все це даремно. Високий рівень самооцінки буде недоступний, якщо нескінченно повторювати негативні висловлювання щодо себе і своїх здібностей.

6. Тільки позитивно говоріть про свій зовнішній вигляд, своїй кар'єрі, відносинах, фінансовому положенні або будь-яких інших аспектах вашого життя. Корекція самооцінки прямо пов'язана з вашими висловлюваннями.

7. Уникайте самознищувальних коментарів, приймайте всі компліменти та привітання у відповідь «спасибі». На комплімент відповідайте компліментом.

8. Використовуйте афірмації (затвердження). Помістіть на часто використовуваному предметі твердження на кшталт: «Я люблю і приймаю себе» або «Я приваблива жінка (чоловік) і заслуговую в житті самого кращого».

9. Повторюючи афірмації, відчуйте позитивні емоції. Ефект впливу буде значно посилений.

10. Використовуйте будь-яку позитивну інформацію, що допускається вами в розум. Нехай вона пускає коріння там і впливає на вашу самооцінку і поведінку.

Перераховані принципи допоможуть вже сьогодні змінити вашу самооцінку і стати більш успішним і впевненим у собі людиною. Удачі вам!



Джерело: http://shkolazhizni.ru/
Категорія: Поради психолога | Додав: РІТА (08.05.2012)
Переглядів: 947 | Теги: поради психолога, психологія
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]