menu

Якщо я постійно спізнююсь....
Люди, які весь час запізнюються на зустрічі, на роботу, на вечірки - знайомі кожному. Можна було б списати таку поведінку виключно на незібраність і невміння розпоряджатися власним часом, однак є одне «але» - ці люди не спізнюються тоді, коли знають точно: їх чекати ніхто не буде! Вони не спізнюються на потяг, на літак, на важливі для них зустрічі. Чому ж вони не можуть прийти вчасно в інших ситуаціях?

Бажання бути важливим

В запізненні людини досить багато прихованих підтекстів. Проте існує і об'єднує їх зміст - запізнюючись, людина постійно намагається нав'язати іншим свої правила гри. Перебуваючи в очікуванні не можна не думати про людину, що спізнюється. Постійно  людям
, що спізнюються,  підсвідомо хочеться бути бажаними. Порушуючи обумовлений для зустрічі час, людина, неусвідомлено намагається стати більш потрібним або важливим для оточуючих, всі чекають її, говорять про неї, хвилюються.

Коли він (вона) виявляється в центрі уваги, піднімається його самооцінка, його думки про самого себе стають краще. Точно така ж манера поведінки характерна для людей з нарцисичної натурою: людина, розчинена в собі, поглинена своїм я і власними потребами без праці може знехтувати почуттями і часом інших людей.

Заперечення соціальних норм

Іншою причиною постійних запізнень стає несвідома протидіяю абсолютно будь-яким правилам і нормам, поширеним в соціумі. Відчуваючи сильний тиск батьків у юному віці, перебуваючи під суворим контролем або надмірною опікою, людина, доросла людина дуже часто практикує стиль поведінки, заснований на протесті. Дотримуватися пунктуальність для такої людини означає знову почати підпорядковуватися нав'язуються їй правилам і нормам, чого вона постійно намагається уникнути, найчастіше зовсім мимоволі.

Відчуття влади

Змусити людину чекати, по суті, означає змусити її страждати. Той, хто затримується,  доводить очікуваного до стану дискомфорту, а потім, своєю появою, позбавляє його від неї, іншими словами рятує. За рахунок іншого,  людина, що
спізнюється, відчуває свою значимість, владу і могутність.

Дуже часто таким стилем поведінки відрізняються чиновники і лікарі, які несвідомо змушують відвідувачів покірливо чекати, після чого позбавляють від томління. При цьому відчуваючи себе несучими благо, мучитель стає рятівником.

Внутрішня непевність


Однак серед людей, які постійно спізнюються, є і ті, хто неймовірно хоче бути пунктуальним, але ніяк не може цього домогтися. Такі люди перебувають під впливом страху опинитися у ролі неуспішних, незграбних, непереконливих. Така людина несвідомо намагається відтягнути час призначеної зустрічі, або взагалі уникнути ситуації, в якій доведеться порівнювати себе і інших. Тому вона так часто спізнюється на важливі для неї заходи: зустрічі, співбесіди, іспити і т.д.

Якщо ви опинилися поруч

Якусь кількість запізнень стерпіти все-таки можна. Однак якщо людина спізнюється постійно, а ви, мовчки, терпите, то перетворюєтеся в її спільника. Зробіть вибір - ви продовжуєте підігравати близькій людині, хоча б тому, що це приносить їй задоволення, чи визнаєте, що необхідно припиняти. Поставивши собі за мету викорінити цю неприємну звичку, чиніть так: вчасно приходьте на зустріч, і йдіть через десять хвилин.  Людина, що с
пізнюється,  повинна чітко зрозуміти, що ви більше не бажаєте витрачати час на очікування.

Якщо ви самі постійно спізнюєтеся

Що ви відчуваєте, коли знаєте, що спізнюєтеся? Тривогу? Необхідно постаратися визначити причину своїх страхів або самостійно, або за допомогою фахівця. Ви відчуваєте незручність, доводиться просити вибачення? Ймовірно, порушуючи обумовлений час зустрічі, ви намагаєтеся створити ситуацію, яка допомагає справлятися з почуттям провини. Усвідомивши дійсну причину свого запізнення, ви зможете навчитися бути пунктуальним людиною.

Почуття інших


Людина, яка постійно очікує вас, що вона відчуває? Спробуйте помінятися ролями, і ви переконаєтеся, наскільки неприємна роль очікуваного. Які почуття виникають у вас, коли доводиться чекати? Образа, злість, безсилля? Відчуття безглуздо втраченого часу? Погодьтеся, це дратує і викликає бурю негативних емоцій. Постарайтеся пам'ятати це, коли наступного разу призначите зустріч, пам'ятаєте що необхідно поважати почуття інших людей і їхній час.

Керуйте своїм часом

Поставте собі чіткі правила і дотримуйтеся їх, вважаючи, що всі зустрічі однаково важливі для вас. Намагайтеся заздалегідь розрахувати час, який піде у вас на те, що б зібратися і доїхати до місця зустрічі. Подумки уявіть, що вас чекає на цій зустрічі. Це допоможе вам позбавитися від страхів, які, цілком ймовірно, стали причиною ваших постійних запізнень.



Джерело: http://bahtiozina.com/component/content/article/34-metyade-faditase/133--xx
Категорія: Поради психолога | Додав: РІТА (03.03.2012)
Переглядів: 906 | Теги: поради психолога, хто спізнюється
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]