menu

Казка про Діда Мороза
Навіщо нам казка?

Всі ми колись вірили в казку, у тому числі і в казку про Діда Мороза. Сучасні діти теж вірять, особливо якщо їх не переконувати в цьому. Всі батьки діляться на три категорії щодо необхідності підтримки в дітях віри в диво:

- Принципові: ніякого брехні! По-перше, згодом це вбереже дитину від розчарування, по-друге, це зручно - не потрібно обтяжувати себе додатковими турботами.

- Чарівники: з усіх сил намагаються створити новорічну казку і продовжити у дітей віру в неї.

- Що пливуть за течією: поки діти вірять в Діда Мороза в силу віку і особливостей соціального оточення (Дід Мороз приходить на дитячі ялинки і ранки, маленькі діти розповідають один одному, що і як він їм приніс), батьки теж не проти, але самі нічого особливого не роблять для цього. Остання категорія - найчисленніша.

Але Новий рік - це дивовижне свято, він навіть у дорослих, крім волі, викликає відчуття дива. Тому психологи радять не руйнувати дитячу віру в Справи Мороза так довго, як це буде можливо.Якщо ви говорите дитині, що Діда Мороза немає, в тому віці, коли він (вона) ще вірить, що всі герої книг та мультфільмів так само реальні, як бабуся або сусідка тьотя Катя, це виглядає, щонайменше, не логічно. Особливо враховуючи, що до інших дітей Дід Мороз приходить справно і, що важливо, приносить подарунки. У такій ситуації, виявившись єдиним в дитячому саду (чи компанії) дитиною, позбавленим уваги казкового діда, ваш нащадок відчує себе несправедливо обділеним. І навіть якщо він зважиться і понесе просвітництво в маси, йому навряд чи хтось повірить (до певного віку, звичайно). Психологи вважають, що створювати для дитини новорічну казку просто необхідно, виходячи з чисто практичних міркувань підтримання її благополуччя як в сьогоденні, так і в майбутньому. І перша причина цього - це формування механізму віри в диво. Якщо він був якось закладено в дитинстві, то залишається з людиною назавжди. Саме віра в те, що диво можливе, допомагає людині впоратися з серйозними, а часом і нерозв'язними проблемами, які виникають у дорослому житті. Ця віра, по суті, ніщо інше, як механізм психологічного захисту. Друга важлива причина - соціальна. Все навколо вірять у Діда Мороза. Думаю, що ви пам'ятаєте, як важливо в дитячому віці збiгатися з середовищем. Самооцінка вашої дитини, основи якої закладаються в ранньому дитинстві, не повинна постраждати через вашого небажання брати участь у загальному новорічної ейфорії.

Створюємо казку своїми руками

Сам процес створення новорічної казки (прикраса будинку, костюми, подарунки, репетиції святкового концерту) може бути дуже цікавим, пізнавальним і нести в собі виховні моменти. Тому до нього можна і потрібно підключати дітей. Якщо ви хочете, щоб дитина якомога довше вірила у Діда Мороза, ви повинні враховувати її психологічні особливості. Комусь важливо побачити живого Діда як доказ його існування, а хтось легко розкусить обман, виявивши за бородою тата. Не кажучи вже про те, що до певного віку (4-5 років) багато дітей можуть просто-напросто злякатися контакту з величезним дядьком-артистом, особливо один на один.Тому завжди краще запрошувати Діда Мороза і Снігуроньку не для однієї дитини, а відразу для компанії з кількох дітей, бажано знайомих між собою. Так вони відчувають себе впевненіше, а значить, будуть брати активну участь у заході. Лист Діду Морозу в залежності від віку дитина може написати самостійно, продиктувати батькам або навіть намалювати.У виховних цілях йому буде корисно отримати на свій лист не лише подарунок, а й відповідь від Діда Мороза.Батьки часто використовують той факт, що «Дід Мороз все бачить», як спосіб маніпуляції дитячим поведінкою. Але фраза «Подарунки приносять лише хорошим дітям» дискредитує образ Діда Мороза в очах дитини. Адже він - не «карає око», цей персонаж несе з собою свято, а не розбір польотів, як на батьківських зборах.
Лист від Діда Мороза має містити перелік самих яскравих і важливих досягнень дитини за минулий рік. Якщо ви все ж хочете трохи повчити своє чадо - то напишіть в листі про те, чому він обов'язково повинен навчитися в наступному році, щоб стати ще краще.
Діти відмовляються від віри в Діда Мороза тоді, коли вони самі до цього готові. Не потрібно їм нічого нав'язувати або переконувати.
Добре, що вона була.
Категорія: Поради психолога | Додав: РІТА (23.12.2011)
Переглядів: 2703 | Теги: про Діда Мороза
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]