menu

Хочеш бути щасливим? .. Обдури себе!
Людина народжена для щастя!» Ось так-то! .. Ні більше, ні менше, а вийми та поклади. Раз я народився, значить, мені належить бути щасливим - дайте мені його! І навіть не намагайтеся змусити мене боротися за своє щастя. Не дочекаєтеся. Я хочу бути щасливим «просто так». Адже моє щастя поруч - достатньо лише слідувати деяким нехитрим правилам.
Правило перше: вмійте оберігати себе від розчарування у своїх здібностях
Якщо ви не в ладах з математикою з першого класу, не переживайте - можливо, ви природжений гуманітарій або майбутня зірка футболу (гандболу, баскетболу, плавання або гри в бадмінтон). Де важко - там нудно? Ось саме, не забивайте собі голову всілякими закликами: «Ти це зможеш!", "Терпіння і труд - усе перетруть!», «Чим важче мета - тим радісніше перемога !»... Пам'ятайте про нудьгу в труднощах і про безглуздість пішої прогулянки проти вітру.
Пам'ятайте і те, що ми всі вміємо запросто оберігати себе від розчарувань у власних розумових або фізичних здібностях, всього лише заздалегідь оцінюючи складність завдання і тому втрачаючи до неї всілякий інтерес, якщо вона для нас дуже складна.
Де легко - там цікаво? Звичайно! Де виходить - там «наше»? «Ваше-ваше», не роздумуючи, йдіть по шляху найменшого опору. Ідіть і вже насолоджуйтеся життям.
Правило друге: навчіться виправдовувати себе у різноманітних ситуаціях
Якщо ворог, то обов'язково підлий і підступний! Так легше, зрозуміліше і приємніше, інакше складніше - почуття справедливості неодмінно поставить вас у важке становище, коли вам доведеться конкурувати з суперниками. Вороги обов'язково повинні бути «гадами»! В іншому випадку почнуться сумніви, а там недалеко і до ганебного: «Може бути, я не правий?». І станеться тужлива безвихідна ситуація замість радості від перемоги над ворогом. На щастя, таке трапляється вкрай рідко, тому що наша підсвідомість відмінно вміє пояснювати всім нам, чим погані наші вороги, чому дивно прекрасні і високо шляхетні ми самі і чому «справедливість» настійно вимагає, щоб ми знесли ворогам голови.
Навіть без цих всяких «вбивств» ми змушені виправдовувати себе в будь-якому акті агресії і нерідко тих, з ким ми вчинили погано (кому голову «відірвали»), ненавидимо набагато більше, ніж тих, хто вчинив погано з нами. Це наша людська природа. Так що живіть із спокійною душею і пам'ятайте: «добрий» кулак повинен бути чистим і міцним ... Справедливим!
Правило третє: позбудьтесь співчуття та пошуку справедливості
Ті, що ревно вірять: цей світ розумний, чесний і безпечний, якщо вести себе добре, завжди виглядають безпорадно перед смертельною хворобою дитини і загиблим пожежником, перед згвалтованою дівчиною і розчавленим долею старіння.
Але вам слід бути розумніше: справедливість - це лише форма логіки, на якій базується наше суспільство. І відчуття справедливості, логічності відбувається - це неодмінна умова збереження тільки вашого особистого душевного комфорту. Саме життя не має нічого спільного зі справедливістю.
Втім, людині властиво приходити на допомогу бідним, сірим і убогим, опікати звіряток і пташок, віддавати останнє заради порятунку хворих дітей і людей похилого віку тільки тому, що вони «хороші».
Ці перераховані вище «правила» - далеко не повний перелік тих засобів психологічного захисту, з якими ми подорожуємо по нашому прекрасному і (на жаль) жорстокому світі. І, звичайно ж, вам вирішувати, що це - дійсно амулети і обереги на кожен день або ілюзії стародавнього світу, що дісталися нам у спадок.
Джерело. http://shkolazhizni.ru/archive/0/n-51413/
Категорія: Поради психолога | Додав: РІТА (05.01.2012)
Переглядів: 817 | Теги: психологія успіху, поради психолога
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]