menu

Коли із сім'ї іде батько
Мабуть, не помилюся, якщо скажу, що однією з найбільш злободенних соціальних проблем на сьогоднішній день є відхід батька з сім'ї. Коли з родини йде батько, в дитини, як правило, розвиваються певні комплекси, тому мати, виховуючи малюка, повинна знати про це і заздалегідь попередити їх розвиток.
Відхід батька з сім'ї, найчастіше, діти переживають, як особисту трагедію. Саме з цього моменту в житті дитини починається безліч страждань і душевного болю, які можуть призвести до трагічних наслідків. Мамі дуже важливо допомогти дитині пережити цей переломний момент в житті і підтримати його.

З чого почати? Перш за все, мамі необхідно поговорити з дитиною. Не потрібно відкладати розмову на потім. У малюка може розвинутися почуття провини, ніби він є причиною того, що тато пішов. Важливо запевнити дитину у своїй любові, а після чого пояснити, що відтепер тато з мамою житимуть окремо, бо вони перестали любити один одного. Засвідчення в любові дуже важливо для малюка: він повинен усвідомити, що мама і тато, як і раніше, незважаючи ні на що, дуже сильно люблять його.

До того ж мамі необхідно контролювати себе й уникати в присутності дитини висловлювань про колишнього чоловіка в негативному світлі: для малюка він все так само залишається улюбленим татом, а такі репліки сильно ранять дитину. Прагнення підірвати у малюка повагу до колишнього  супутника життя не принесе користі. Навпаки, чвари між батьками дуже болісно відбиваються на дітях: зрештою, це може привести до того, що вони взагалі перестануть поважати обох батьків.

Крім того, мамі потрібно намагатися уникати образливих зауважень такого типу, як: «Ти анітрохи не відрізняєшся від свого батька! »або« Ти такий, як твій батько! »Важливо не забувати: який б душевний біль ні заподіяв колишній чоловік, він все також залишається батьком малюка, який потребує любові, виховання і уваги з боку тата і мами.

Не секрет, що дуже складно будувати відносини з колишнім чоловіком, коли питання стосується спільної опіки над дитиною: маму можуть долати безліч емоцій і суперечливих почуттів, але їх дуже важливо стримувати. І в жодному разі не можна малюка використовувати як «засоби», за допомогою якого було б чинити тиск на колишнього чоловіка, домагаючись свого! Це лише зашкодить дитині! І якщо продовжувати в такому ж дусі, то колишній чоловік, щоб уникнути очікують його образ, принижень та інших подібних ситуацій,
може просто напросто перестати спілкуватися з дитиною. А це, повірте, дуже погано відіб'ється на малюку: дитина отримає емоційну травму! Ще одна проблема, з якою може зіткнутися малюк в неповній сім'ї - відсутність батьківської турботи. Якщо з родини пішов батько, то фінансові проблеми, пов'язані із забезпеченням сім'ї, як правило, лягають на плечі мами. Їй доводиться більше часу приділяти роботі, щоб заробити достатньо грошей, у результаті чого страждає емоційно дитина: він обділений увагою і часом. Щоб уникнути цього, мамі потрібно постаратися врахувати потребу дитини в спілкуванні з нею.

А найголовніше, що мама може зробити для малюка, коли з родини йде батько - подарувати йому свою любов. Повірте, мамина любов - це дуже важлива якість, яке допоможе дитині освоїтися в новій для нього обстановці!

Автор: Тетяна



Джерело: http://detochka.ru/articles/detail.php?ID=7941
Категорія: Поради психолога | Додав: РІТА (24.10.2011)
Переглядів: 907 | Теги: поради психолога, Коли із сім'ї іде батько
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]