menu

Критика.Як на них реагувати ?
Всі ми не любимо, коли нас критикують ... Не важливо, відбувається це в особистому житті, в роботі або просто в черзі за ковбасою. У кожному разі це неприємно, оскільки сильний удар по самолюбству може винести далеко не кожен.
Одних критика ображає, інших злить, деяких змушує задуматися і переглянути свої слова і вчинки. Буває, що люта критика навіть штовхає людей на самогубство.
Як же правильно сприймати критику і адекватно реагувати на неї? У відповідь на критику не завжди правильно, як хитрий китаєць, кивати головою і з усмішкою з усім погоджуватися.
1. «А судді хто?»
Зверніть увагу, хто вимовляє ці невтішні слова на Вашу адресу: подруга, мама, колега, суперник, продавщиця або підпилий бомж із сусіднього провулка. Оцініть, наскільки авторитетна для Вас думка цієї людини.
2. Чого хочуть? З якою метою?
На цьому етапі важливо замислитися не над оцінкою, яку Вам щойно дали, а над тим, з якої причини ця людина взагалі вирішила Вас оцінювати. І чому саме Вас? Що якщо Ви просто потрапили під руку? А може, мітили конкретно в Ввас. Важливо зрозуміти, з якою метою. Хотіли образити? Зачепити? Змусити задуматися? Вимагали уваги? Вказували на помилки? Ще рано, рано ображатися! Треба спочатку як слід обміркувати слова цієї людини.
3. Дозвольте собі помилятися!
Ми не боги. І кожен з нас здатний робити помилки: у словах, у звітах, в особистому житті. Кожен має законне право на помилки, потрібно це визнавати, шкода, що це не прописано в Конституції.
Навіть у роботі комп'ютера відбуваються збої, і він виводить нам повідомлення типу: «Помилка № 404». Цікаво, а скільки у нього їх всього?
А скільки помилок Ви зможете нарахувати в своєму житті? Пофантазуйте на тему: де б Ви були і з ким, якщо б не здійснювали цих помилок. Може, це і не помилки зовсім? Може, це повороти долі?
4. Не занижуйте свою самооцінку!
І не дозволяйте цього робити іншим людям. Не має значення, хто намагається втиснути морально Вас зараз під плінтус: дружина, батьки або добросерда колега. Вмійте вийти із ситуації спокійно. Не треба говорити гидоти в помсту. Якщо зрозуміли свою неправоту - чесно в цьому признайтесь. Не зрозуміли - попросіть роз'яснень. Але не погоджуйтеся ніколи з несправедливими звинуваченнями на вашу адресу.
5. Конфлікт думок
Кажуть, скільки людей, стільки й думок. Всі ми думаємо і судимо по-різному. Дозвольте кожній людині мати свою думку, відмінну від вашоЇ. Навчіться поважати чужу думку, навіть якщо вонА грунтується на дурниці і забобонах і протилежно вашому. А тепер перестаньте звертати увагу на людей навколо. Досить турбуватися про те, що вони думають про Вас! Нехай краще Вони турбуються про те, що подумають про них інші.
Живіть своїм життям і чиніть так, як Ви вважаєте за потрібне. Найчастіше критикують не тому, що хочуть Вас особисто образити. Просто хочуть ще раз самоствердитися за Ваш рахунок, довести, що Ви неправильно живете, уявляєте, міркуєте.
Є люди, які прагнуть піднятися з допомогою своїх власних талантів. А є інші, які намагаються піднятися за допомогою чужих помилок. Перші вчаться літати, а другі колупають пальцем дірки в небі.
Вчіться літати!



Джерело: http://shkolazhizni.ru/archive/0/n-51777/
Категорія: Поради психолога | Додав: РІТА (22.01.2012)
Переглядів: 868 | Теги: поради спихолога, про критику
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]