menu

Що робити з дитиною, яка краде?
Що робити з  дитиною, що краде?

«Синові 10 років, вже не перший раз попадається на крадіжці, бере без попиту гроші батьків. У перший раз помітили пропажу приблизно рік тому, тоді ми його насварили, поставили в куток, він обіцяв більше не спитавшись гроші не брати. Але свого слова не тримає, тягає гроші з моєї сумочки, з кишені. Карали по-різному: отримував ременем, годинами стояв у кутку, тижнями був позбавлений комп'ютера і телевізора, нічого не допомагає. Раніше в нашому будинку гроші постійно лежали на видному місці, наприклад, здача з магазину або якісь гроші чоловіка. Винні у цій проблемі ми, напевно, самі, у дитини на очах завжди були гроші. Якщо йому щось треба, обговорюємо, часто купуємо чи переконувати. Крав він, напевно, вже давно, тому що і раніше не раз у мене було відчуття, що «начебто сума була більше», але на сина ніколи не думали. Коли стали пропадати вже великі купюри по 500 і 1000 рублів, тоді стали помічати.Зараз у будинку заховані всі гроші, в кишені намагаюся теж вести строгий рахунок, відразу ж бачу, якщо не вистачає грошей. Син продовжує красти. Сьогодні він був у гостях у дідуся з бабусею, у дідуся пропало з кишені 500 рублів, на 99% що це взяв наш син.Моїх почуттів не передати, я в паніці і в сказі одночасно. Він вже тягає гроші не тільки вдома, але і в гостях. Зараз син у школі, гроші напевно він вже витратив на чіпси, цукерки та лимонад. Що робити з дитиною? Як себе вести з ним? Що говорити? Як карати? »(Питання психолога)

Моя пропозиція може виглядати парадоксальним, але зараз саме таке діяння може допомогти вам вибратися з пастки, в якій Ви опинилися.Під пасткою я розумію наступне.
Син бере гроші - це руйнує довіру між вами, з кожним новим інцидентом рівень підозрілості зростає, а довіри падає. Навіть якщо син не бере грошей якийсь час, то виникає відчуття, що він зачаївся і чекає зручного моменту. Такі відносини з дитиною дуже неприємні і тяжкі. Син зі свого боку також знаходиться в пастці. Гроші для нього - спосіб реалізації якоїсь потреби. Для нього важливо мати власні гроші, може бути, щоб підтримати свій авторитет в очах однокласників, може бути, гроші для нього - еквівалент впевненості або щось ще. Без розмови з хлопчиком про це можна тільки гадати. Я пропоную обговорити з чоловіком суму, яку Ви могли б виділяти на кишенькові витрати щомісячно, краще тижні, тоді дитині буде простіше вести свій бюджет. І шляхи, якими гроші будуть потрапляти в руки дитини. Це може бути фіксована сума, яка не залежить ні від яких обставин. Добре, якщо дитина якимись своїми зусиллями зможе збільшувати її. Краще, якщо це будуть не подачки і не допомога по будинку - ці речі дитині необхідно виконувати на громадських засадах. Однак якщо Ви наймаєте, наприклад, робочого чистити двір і платите йому, то за цю працю дитина також може отримати гроші. Оптимальним приводом оплати може стати його допомогу у Вашій профдіяльності або в профдіяльності дружина, якщо це, звичайно, можливо. Після того, як Ви з чоловіком обговорили верхню межу допустимого платежу, можна виходити на розмову з дитиною. Почати краще здалеку: про те, як Ви втомилися від конфліктів з приводу грошей, як Вам все це неприємно, Ви вважаєте, що синові це теж неприємно (і це правда з обох сторін).
Поясніть, що розумієте, що йому потрібні гроші, можете висловити здогади для чого або запитати його самого (але це досить тонкий момент - легко можна піти в нотацію або навіть в осуд з цього питання, тому обережно). І Ви з татом бачите вихід у наявності у нього кишенькових грошей - є невелика фіксована сума ... і він може її збільшити, роблячи щось ... При цьому, якщо дитині потрібно щось виходить за межі його скромного бюджету (не річ першої необхідності, на Ваш погляд), Ви готові повертатися до цього обговорення і надавати більше можливості для заробляння або щось авансувати - загалом, вести конструктивний діалог. Після всіх тих конфліктів, якими вже супроводжувалася тема грошей, дитина може насторожено поставитися до Ваших слів. Це нормально і закономірно. Тому можна не наполягати на негайному укладенні договору. Цілком припустимо сказати щось на кшталт: напевно, для тебе несподівані мої слова, тобі треба їх переварити і осмислити, подумай до завтра, а потім повернемося до цієї розмови ... Коли домовленість буде досягнута, необхідно буде ретельно уникати фінансових провокацій як свідомих, так і несвідомих: у жодному разі не залишати гроші без нагляду, щоб не спокушати дитини - це може бути вище його сил.

Автор статті: Анна Бердникова
Оригінал ШколаЖизни.ру
Категорія: Поради психолога | Додав: РІТА (16.12.2011)
Переглядів: 2355 | Теги: поради психолога, дитина-злодій
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]