menu

Жаліти себе? Корисно чи шкідливо?
Дуже часто ми схильні жаліти себе. Ми нарікаємо на несправедливість усього світу: «Я хороший (хороша), а вони (чоловік, дружина, держава, начальник тощо) погані, образили мене». Іноді до цих «соплях» ми підключаємо друзів, рідних, колег та інших людей, здатних пошкодувати нас разом з нами. У ці моменти всередині стає як би легше. Я права, я гарна, це вони погані.
Таким чином, жалістю ми полегшуємо свої труднощі. Пошкодували себе, підкріпили підтримкою, і сили з'явилися, щоб рухатися вперед.
І я раніше робила так само. Я не задавала собі питань: «Коли я налагоджу своє життя? Коли я змінюся? »Зате часто запитувала:« Коли це закінчиться? Коли він зміниться? Скільки це ще може тривати? »
Здається, якщо звинувачувати себе, це те саме що биття палицями самого себе. Все одно, що перестати захищатися від злих людей і жорстокого світу! І тоді буде ще гірше, всі подумають: «А, ну це він сам винен». І будуть продовжувати чинити так само несправедливо по відношенню до тебе. Тому треба обов'язково всім вказувати на їхні помилки і доводити, що ти правий! Так ми створюємо захисну оболонку. І перебуваємо у впевненості, що тільки так можна зробити світ по відношенню до себе справедливіше і добріше. Ну а як же інакше?
Правда життя полягає в тому, що жалістю ми заганяємо себе в замкнене коло. Світ не зміниться рівно до тих пір, поки не візьмемо на себе відповідальність за все що відбувається. А взяти відповідальність на себе автоматично означає перестати себе жаліти.
Людина, яка будує своє життя сам, який досягає успіхів, міркує приблизно так: «Тобі погано? А що особисто ти зробив для того, щоб було добре? ». І робить роботу над помилками.
І дійсно, як все міняється, коли ми перестаємо самі себе жаліти, «дозволяємо» іншим «кривдити» нас. У цей же момент оточуючі починають проявляти більше гуманності і розуміння. Це черговий парадокс, з безлічі яких складається все життя. Переставши себе захищати, ми даємо оточуючим людям можливість самим обдумувати свої вчинки. Люди це відчувають і перестають «нападати».
Ми притягуємо собі подібних людей і відповідні обставини. І тільки змінивши свій внутрішній світ, відкриваємо дверцята на щастя і гармонії. Жалість - це доля слабких, безвольних людей. Це палиці в колеса наших поліпшень і змін на краще. Поки ми продовжуємо себе жаліти, ми котимося вниз по прямовисній скелі.
Для того щоб поліпшити своє життя, необхідно перестати жаліти себе! Необхідно подивитися на себе критично і зрозуміти, які недосконалості заважають бути щасливим, гармонійним людиною! І почати виправляти ці недосконалості. Іншого шляху немає.
Але насправді, відкрити очі на свої недосконалості дуже страшно. Особливо, коли це робиш в перший раз. Тому що часто не любиш себе, не приймаєш, боїшся (себе). І жалем ми ніби підміняємо відсутність одного на інше. Однак, для того щоб наростити внутрішнє прийняття, любов і інші здорові почуття, необхідно почати ... з припинення жалості до себе.
Так користь або шкоду приносить жалість до себе? Кожному вирішувати самому.
Я перестала жаліти себе. Від жалю до себе я отримую тільки шкоду. Я стала міркувати як людина успішна і відповідальний за своє життя. І такий підхід до життя дозволяє мені рухатися вперед, змінюватися, поліпшуватися.
А ви зробили свій вибір?



Джерело: http://shkolazhizni.ru/archive/0/n-51408/
Категорія: Поради психолога | Додав: РІТА (15.01.2012)
Переглядів: 1108 | Теги: поради психолога
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]