menu

Живи позитивно!

 
Пам'ятаєте приказку: «Як ви судно назвете, так воно і попливе». Кожне слово в мові має певне навантаження, не тільки смислове, а й емоційне, І навчитися користуватися позитивними формулюваннями - це шлях до найкращої самореалізації!
Ми всі маємо набір власних переконань, а також звичку мислити певним чином. У цьому сенсі ми такі собі «прикордонники», ретельно оберігають свою особисту територію від вторгнення. Це необхідно, але, на жаль, є межі, які заважають нам просуватися вперед і діяти ефективно.
Ймовірно, кожному знайомий ефект самопрограмування, або, як його по-іншому називають, «ефект самоздійснюваного пророцтва». Варто сказати собі: «У мене нічого не вийде!» Або «Я занадто слабкий (хворий, некомпетентний і т д..), Щоб зробити це», як дійсно справи починають котитися під укіс. І ми виголошуємо: «Я ж казав, що нічого не вийде!» Ця ситуація - яскравий приклад негативного мислення у всій красі та нещадності. Коли людина перебуває в пригніченому стані, йому складно підібрати позитивні слова, але саме зміна формулювань допоможе знайти вірне рішення.
Думай, що говориш!
Давайте проаналізуємо типові помилки, які часто допускаються в мові (як всередині себе, так і в спілкуванні). Отже ...
Звичка узагальнювати
Її можна дізнатися за словами «все», «завжди», «ніхто», «ніколи», а також іменником з граничним узагальненням: «люди», «вчителя», «лікарі». Часто доводиться чути висловлювання: «Ніхто мене не розуміє», «Всі чоловіки однакові».
Якщо у жінки маленький бюст і дуже сильна віра в те, що всі чоловіки люблять великі груди, то чи варто дивуватися, що вона не може вибудувати серйозних партнерських відносин, до яких прагне?
Якщо ви розмовляєте з людиною, яка користується негативним узагальненням, наприклад: «Ти ніколи не робиш те, що потрібно» - необхідне загальне перевести в приватне і уточнити, що ж саме «потрібно» і коли був останній епізод, коли це не було зроблено . Власну звичку узагальнювати приструнити просто необхідно. Як тільки вам на думку спадає чергове узагальнення, необхідно для самого себе уточнити, а чи справді «ніхто вас не любить», чи все ж є хоча б кілька таких людей, яким ви небайдужі.
Некоректні дієслова
Мама 4-річного сина каже: «Я розумію, що ця ситуація неправильна, але не можу його відштовхнути». Поки вона думає в терміні, що вона повинна «відштовхнути» улюбленого маленького сина, ситуація не покращиться. Тут вихід у тому, щоб вона прийняла іншу внутрішнє формулювання: «Я повинна дозволити йому бути більш самостійним».
Любов до слова «проблема»
На жаль, це слово з негативним зарядом користується дуже великою популярністю. «У мене проблеми в сімейному житті» (чоловік вчора з роботи затримався), «у мене проблеми з собакою» (не знаю, яке пальтечко їй купити). Послухаєш, і виходить, що ці люди з проблем не вилазять: то одне, то інше, але все якесь не дуже суттєве. Вихід тут у тому, щоб перестати називати проблемою те, що нею не є. Краще користуватися таким формулюванням: «У мене ситуація (у родині, на роботі), яка вимагає моєї уваги».
Маскування негативного висловлювання під позитивне
Найяскравіший приклад цього - розхожа фраза стосовно хворій людині: «Видужуй, ти нам потрібен здоровий!" Здавалося б, гарна фраза, але чи замислювалися ви, наскільки негативний заряд вона несе? Хочеться задати питання: він вам потрібен здоровим, а хворим буде не потрібен? Подібні фрази підточують відносини непомітно, подібно злобливим вірусам.
Віра в неможливість
Це фрази з використанням слів: «не можу», «не вийде», «не можна», «неможливо». Ці слова виражають певні рамки, в яких людина звикла сприймати свої можливості і діяти. Часто вони формуються ще в дитинстві і встановлюють їх нам значимі люди: батьки, родичі, вихователі, вчителі.
Вихід - перестаньте називати проблемою те, що нею не є.
Молода людина вважає, що не зможе знайти хорошу роботу. Це його базове переконання, яке важко змінити. Він знайде тисячі пояснень, чому це саме так: здоров'я, відсутність досвіду, недостатній рівень компетентності, сором'язливість. Він звик думати про себе, як про неуспешном людині, і знайшов шлях, як їм бути. Але якщо при цьому він заявляє, що хоче змінити ситуацію, потрібно почати з того, щоб поміняти його «Я не можу» на «я не хочу» - і все стане на свої місця.
Трансформуй!
Щоб навчитися переформулювати негативні фрази, потрібно вміти поставити їх під сумнів. Тому що набагато складніше розлучитися з тим, що здається нам непорушним, ніж з тим, в чому ми сумніваємося. У цьому випадку ми вже розлучаємося не тільки з самим твердженням, нам хочеться позбутися від самої ситуації сумніву. Тому частіше ставте собі запитання: «А чи так це насправді?»
Але не достатньо просто позбутися негативної формулювання. Нам часто кажуть: «Не думай про це», «Не потрібно так думати», «Забудь цю фразу». Пам'ятаєте приказку: «Святе місце порожнім не буває»? Коли справа стосується слів, неможливо просто їх видалити, забути. Їх можна тільки переформулювати в позитивному напрямку. Інакше через деякий час колишня неефективна формулювання знову заволодіє свідомістю.
Коли ви формулюєте фразу заново, уникайте частинок і приставок «не», а також слів з потенційно негативним змістом. «Ефект самоздійснюваного пророцтва» може бути потужним ресурсом! Використовуйте цей ефект, і як можна частіше, особливо якщо вам належить якесь випробування, програмуйте себе на удачу, користуючись фразами: «Я зможу це зробити», «У мене достатньо можливостей, щоб здійснити це», «Я зможу винести досвід з цієї ситуації »


Джерело: http://mkreview.ru/index.php/kabinet-psikhologa/filosofiya-uspekha/388-samorealizujsya-s-pozitivom
Категорія: Поради психолога | Додав: РІТА (16.12.2011)
Переглядів: 1479 | Теги: поради психолога, позитивні думки і вислови
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]