menu

Якою буває природа
20.06.2014, 00:24

Тема. Якою буває природа



Мета:



•    формувати в учнів поняття „природа, „нежива природа, „жива природа;



•    вчити дітей розрізняти живу і неживу природу;



•    поглибити їх знання про значення природи для життя рослин, тварин і людей;



•    формувати вміння спостерігати, робити висновки;



•   формувати ціннісне ставлення особистості до природи, бажання охороняти і примножувати її красу.



Обладнання. Демонстраційний мультимедійний матеріал, мікрофон, ребус, відео файли, ілюстративний матеріал.



Тип уроку. Ознайомлення з новим матеріалом



Хід уроку



I. Організація класу



Дзвінко продзвенів дзвінок,



Всім пора нам на урок,



Все у нас уже на місці -



Залишились тільки сісти!



II. Хвилинка спостережень (слайд 1)



— Яка зараз пора року?



— Який місяць?



— Що ви можете сказати про небо? - Чи є надворі вітер?



III. Мотивація навчальної діяльності



1. Передбачення теми уроку



— Діти, поспостерігайте, що знаходиться навколо нас? (яскраве сонце, свіжий вітер, квіти, птахи, люди...) (слайд 2)



Розгадування ребуса



2. Бесіда



— Отже, як ви думаєте якою буде тема нашого сьогоднішнього уроку?



— Для чого нам це вчити?



IV. Робота над темою уроку



1. Метод розвитку критичного мислення. Метод «Гронування». (слайд 3,4)



— Як ви думаєте, що таке природа?



Діти називають все що на їх думку належить до природи.



(На слайді з 'являються декілька колонок: рослини, тварин, нежива природа і, якщо діти називають те, що зроблено руками людини, то розподіляю в іншу колонку)



2. Проблемна ситуація



— Що це за групи? Діти називають групи: тварини, рослини, нежива природа.



— Зверніть увагу, що рослини розташовані поряд з тваринами. Чому? (Бо вони належать до живої природи.)



— Чому кульки, портфель, глобус ... розташовані окремо від слова природа?



Висновки дітей.



3. Бесіда про природу (слайд 5 – 7)



— Жива природа - це все, що народжується, дихає, живиться, росте, розмножується, вмирає. Що це?



(Це рослини, тварини, гриби, а також люди.)



— Усе живе дістає від неживої природи необхідні йому для життя тепло, світла, поживні речовини, воду, повітря.



4. Фізхвилинка.



Релаксація (слайд 8, відеофільм)



— Давайте здійснимо уявну подорож парком, подихаємо свіжим повітрям...



Учитель. Рослини, тварини і люди — це жива природа.



Сонце, Місяць, зірки, повітря, вода, ґрунт — це нежива природа. (Запишіть на правій частині дошки «жива», на лівій — «нежива»).



Далі запропонуйте Гру «Малюнки з виставки».



Завдання     (слайд 9)  



Віднести малюнки  відповідно до написаних слів: Жива і Нежива.



Спочатку вибрати об'єкти живої природи, використовуючи технологію методу «Прес». А) «Я вважаю...»;



Б)«..., тому що...».



8. Робота у зошиті з друкованою основою (С. 36, завдання 1).



Учні називають предметні малюнки і розфарбовують предмети неживої природи.



9. Робота за підручником (С. 46—47). Учні розглядають нижній малюнок.



— Що зайве у першому ряду? (Праска)



— Чому? (У цьому ряду зображено рослини. А праска — це річ, яку виготовила людина).



— Що зайве у другому ряду? (Морква — це рослина. Глечик, батон, настільна лампа — це речі, зроблені людиною.)



10. Розв'язування логічних завдань «Що зайве? Чому?»  (слайд 10 – 13)   



• Небо, Місяць, вода, зорі, пісок, карта.



• Дуб, камінь, Сонце, повітря.



• Вітер, річка, білка, веселка, дощ.



• Вовк, лисиця, лікар, чашка, комар.



Розглядаючи малюнки у підручнику (С. 47), учні називають, що належить до природи, а що — ні.



Учитель читає текст, вміщений у підручнику.



— Назвіть предмети неживої природи.



— Що належить до живої природи? Наведіть приклади.



— До якої природи належить повітря? (слайд 14)



— Подивіться на сонечко. Воно пестить нас своїм теплом, ніжним промінням.



— До якої природи воно належить?



— Вгорі на небі пливуть білі хмаринки...



—  Як ви думаєте, до якої природи належать вони? Чому?



— Як ви гадаєте: школа, житловий будинок, що знаходиться біля неї належать до природи? Чому?



— А якщо ми візьмемо автомобіль, кран...?



— Отже, природа - це все, що нас оточує, крім того, що зроблено людиною.



6. ІНТЕРАКТИВНИЙ МЕТОД "2, 4, ВСІ РАЗОМ"



•   Робота в парах



Розгляд парою 1 ілюстрації рослин, тварин, людей, предметів неживої природи або предметів, зроблених руками людьми.



Висновок про те, до якої групи належить те. що зображено на малюнку. Після цього діти об'єднуються в групи: 1 - тварини, 2 – рослини, З - гриби, 4 - нежива природа, 5 - те, що зроблено руками людини.



V. Підсумок уроку



— От же діти, ми сьогодні на уроці з'ясували що таке природа.



— Скажіть, на які дві групи поділяють природу? Наведіть приклади живої і неживої природи.



— До якої групи належить людина?



— Оскільки людина відрізняється від інших складових природи, тим що вона вміє думати, розмовляти, ми повинні дбати про живу і неживу природу, берегти її. (слайд 15, 16)



Вам у походи ходити



І мандрувать, любі діти.



Вмійтe ж природу любити,



кожній стеблині радіти.



В полі, у лісі, над яром –



Квіти, дерева і трави...



Цвіту не вирви задаром,



Гілки не втни для забави!



Оберігайте ж повсюди



Шлях і стежиночку в гаї,



все те окрасою буде



нашого рідного краю.



 


Якою буває природа
Категорія: 1 клас | Додав: РІТА | Теги: конспект
Переглядів: 1481 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]