menu

День народження. Привітання. Побажання.Урок риторики
20.06.2014, 11:12

Тема: День народження. Привітання. Побажання.

Мета: Поглибити словник учнів новими формами вітання. Формувати вміння здійснювати риторичний аналіз тексту. Опрацювати риторичні правила.

Обладнання: дидактичний матеріал, малюнки, ІКТ.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

ІІ. Психологічна розминка.

     Давайте привітаємось,

     давайте усміхнемось,

     давайте в очі заглянемо

     й за руки всі візьмемось!

     Давайте щиро скажемо

     «Добридень!» всім хто з нами

     І радісно полинемо в країну за знаннями!

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Мовна розминка. (слайд 1)

А – о – у – и – і – е

Кра-кро-кру-кри-крі-кре

Кар-кор-кур-кир-кір-кер

” Ко-ко-ко“квокче квочка,

Не знайде свого синочка.

Зникло десь мале курча,

неслухняне хлопченя.

Не хвилюйся, мамо квочко,

Он курча сидить в куточку.

 

  1. Пальчиковий масаж.

Пальчик за пальчиком згинаємо,

Міцно, міцно притискаємо,

Раз, два, три, чотири, п’ять,

Будем один одного вітать.

Доброго ранку, добрий день, доброго здоров’я, привіт, здоровенькі були!

IV.  Сприймання нового матеріалу.

  1. Бесіда.
  • До нас на урок завітав герой із мультфільму, а хто саме ви здогадайтеся самі!(слайд 2)
  • У нього склалась така ситуація. Незабаром у ведмедикового друга день народження, а він не знає , як привіти й його і звернувся до нас за допомогою. Допоможемо? Отже, ми навчимо його не тільки вітати друзів, а й маму, і тата, і бабусю, і дідуся і т.д.
  • Але спочатку, пограємо у гру «Утворіть звертання», щоб навчитися правильно звертатися до тих, кого ми будемо вітати.

 

  1. Гра «Утворіть звертання» (слайд 3)
  2.  
  3.  
  4.  
  5.  
  6.  
  7.  
  8.  

 

  • А тепер, давайте подумаємо, як ми будемо вчити ведмедика вітати.
  • А з чим, обов’язково має поєднуватись привітання?(із побажанням)
  • З яким почуттям, настроєм, інтонацією голосу потрібно вітати?
  • То ж, що ми можемо побажати другу Умки?
  • То хто скаже, як потрібно вітати?
  • Молодці!Ми навчилися вітати з днем народження! То ж  давайте відпочинемо, заспіваємо і потанцюємо!

(пісня О. Гамери)

 

 

 

  1. Робота в групах.

1 група-привітання для мами.
2 група-привітання для тата.
3 група-привітання для дідуся.
4 група-привітання для бабусі.
5група-привітання для подруги (друга)

 

  1. . Застосування набутих знань.
  • Знаєте, коли ви працювали, мені Умка прошепотів на вухо,що у нас в класі, у цьому місяці аж троє діток будуть святкувати свої дні народження.
  • І для цих діток ми підготували особливі привітання. Для Каріни  ми даруємо сонечко (слайд 5), де побажання містяться на кожному промінчику. Отож, Каріну привітає 1 ряд(діти по одному виходять із промінчиками, на яких є побажання, і прикріплюють до сонечка).
  •  Юлю вітатиме 2 ряд. А для неї ми підготували ромашку!

(слайд 6).

  • Ну, а Михайла привітає 3 ряд і допоможе їм у цьому Капітошка! (слайд 7).

 

  1. . Підсумок уроку.
  • Як ви думаєте, чи задоволений ведмедик нами?
  • Що ми навчились на уроці?
  • А щоб віддячити вам за таку хорошу роботу, ведмедик пропонує вам на перерві переглянути повністю мультфільм.
  • Чи задоволені ви нашим уроком?
  • Покажіть це за допомогою усмішки. І з таким гарним настроєм ми подякуємо нашим гостя і скажемо їм «До побачення!»

 

Урок риторики

Категорія: 2 клас | Додав: РІТА | Теги: конспект і презентація, риторика
Переглядів: 3273 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]